Netflix prezentuje nowy wierszyk Jaskra: "Wiedźmin i jego boski bard wnet powrócą na plan"

Netflix ma dobrą wiadomość dla wszystkich fanów "Wiedźmina". Na profilu serialu ukazał się dowcipny wierszyk stylizowany na pieśń barda Jaskra. Dzięki tym kilku wersom wiemy, kiedy dokładnie wznowione zostaną prace na planie, które trzeba było przerwać po niespełna miesiącu kręcenia zdjęć.
Zobacz wideo

Prace na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" zostały przerwane z powodu koronawirusa w lutym. Długo nie było wiadomo, czy i kiedy ekipa będzie mogła wrócić do pracy. Po kilku miesiącach oczekiwań już wiadomo - zdjęcia zostaną wznowione 17 sierpnia.

2. sezon "Wiedźmina" znowu rusza. Zdjęcia już latem

Twórcy serialu postanowili przekazać fanom wiadomość o wznowieniu zdjęć na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" za pomocą krótkiego wierszyka. Pozwoliliśmy go sobie przetłumaczyć na język polski:

Pora z pióra i lutni zdmuchnąć kurz,
Anons ważny dla was mam, niczym słodki miód.
Po rozłąki dniach okrutnych,
Produkcji ogłaszamy start,
Wiedźmin i jego bard bez wad
Wnet powrócą na plan
17 sierpnia.

Ostatnio też producentka "WIedźmina", Lauren S. Hissrich, udzieliła wywiadu, w którym zdradziła więcej informacji dotyczących nowego sezonu. Przede wszystkim doszlifowane zostały scenariusze wszystkich nowych odcinków. - Jedną z korzyści kwarantanny jest to, że fani nieco lepiej zaznajomili się z tymi aktorami, ponieważ są bardzo obecni w mediach społecznościowych, gdzie urządzaliśmy sobie zawody taneczne czy piekarskie. Myślę, że wszyscy naprawdę lepiej poznali tych aktorów. I to jest ekscytujące, ponieważ myślę, że świetna energia pojawi się w drugim sezonie - powiedziała serwisowi The Wrap.

Inni członkowie obsady też starali się pracować - kierowniczka castingu, Sophie Holland, w momencie pojęcia decyzji o przerwie była w połowie poszukiwań aktorów do zagrania nowych postaci, które mają pojawić się w drugiej serii. By nie tracić czasu, codziennie przez godzinę organizowała otwarte castingi na platformie online WeAudition. W ten sposób każdego dnia można było się spotkać" nawet z sześciorgiem kandydatów do roli w "Wiedźminie".

Wiemy już, że do obsady "Wiedźmina" dołączyli m.in. Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Agnes Bjorn ("Potwór") wystąpi jako Vereena, zaś Thue Ersted Rasmussen ("Szybcy i wściekli 9") wcieli się w Eskela. Bardzo ważnym członkiem ekipy jest Kim Bodnia, który zagra Vesemira, mistrza i przybranego ojca Geralta. Premiera drugiego sezony była planowana na 2021 rok - może mimo przerwy w zdjęciach uda się tego terminu dotrzymać.

Więcej o: