HBO na lipiec. "Kraina lodu 2" po raz pierwszy w telewizji, czyli Elsa i Anna z powiewem chłodu na lato

HBO rozpoczyna wakacje, odpowiednio równoważąc temperatury. Z jednej strony czeka nas telewizyjna premiera "Krainy lodu 2", z drugiej do naszych domów wejdą m.in. Aniołki Charliego, Godzilla i 16 polskich reżyserów. A to - jak zwykle - jeszcze nie wszystko.

Na początek miesiąca HBO tradycyjnie już proponuje garść premier kinowych hitów, ciekawych seriali i dokumentów. Nie ma wątpliwości, że w lipcu nie będzie można narzekać na nudę. Sprawdźcie, co stacja ma nam do zaoferowania w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też: HBO usunęło "Przeminęło z wiatrem" z platformy. Film wrócił z komentarzem >>

"Kraina lodu 2". Bajkowe siostry ruszają w nieznane

Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi opuszczają Arendelle, by udać się w podróż w nieznane i spróbować odkryć co zagraża ich królestwu. Druga część uwielbianego przez miliony dzieci na całym świecie kinowego hitu o siostrzanej miłości. Dlaczego Elsa urodziła się z magicznymi mocami? Jakie tajemnice dotyczące swojej przeszłości może odkryć, wyruszając z Arendelle w nieznane, do Zaczarowanej Puszczy i za Mroczne Morze? Odpowiedzi zdają się zagrażać jej królestwu. Dziewczyna wyrusza z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem w niebezpieczną, ale też pełną przygód podróż.

Druga część uwielbianego przez miliony dzieci na całym świecie kinowego hitu opowiadającego o dwóch siostrach. Elsa i Anna powracają, aby przeżyć kolejną ekscytującą przygodę. Reżyserii obrazu podjęli się Chris Buck oraz Jennifer Lee, którzy za pierwszą część filmu zostali wyróżnieni Nagrodą Akademii. Produkcja została wyróżniona nominacjami do Oscara i Złotego Globu za piosenkę “Into the Unknown" w wykonaniu Indiny Menzel i Aurory Aksnes. Film zarobił ponad 1,5 miliarda dolarów na całym świecie. Premiera w HBO: 5 lipca.

Zobacz wideo "Kraina lodu 2", czyli Elsa i Anna powracają [ZWIASTUN]

Zobacz też: Disney z okazji Dnia Dziecka przygotował wyjątkową wersję "Hakuna Matata". "Ale mi się buźka cieszy" >>

"W domu". 16 polskich twórców filmowych definiuje izolację na swój sposób

Wiosna 2020, Polska. 16 filmowców pracuje nad 14 historiami o niespodziewanym doświadczeniu izolacji spowodowanej pandemią. Tak powstaje "W domu", czyli antologia 14 filmów, stworzonych w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w ramach artystycznego manifestu: filmy muszą dziać się tu i teraz, w czasie pandemii; nie mogą trwać dłużej niż 10 minut; wszystkie muszą uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje; artyści muszą przygotować filmy samodzielnie w czasie 4 tygodni, mając pełną dowolność w kwestii formy i gatunku.

"W domu" jest powstałym w całkowitej artystycznej wolności twórczym opisem sytuacji ograniczenia swobody jednostek. W polskim projekcie HBO Europe udział wzięli: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho i Xawery Żuławski. Premiera w HBO: 16 lipca.

Lipiec w HBO. Lista premier

 • "Dom grozy: Miasto Aniołów" ("Penny Dreadful: City Of Angels") – kiedy makabryczne morderstwo wstrząsa Los Angeles, detektyw Tiago Vega i jego partner Lewis Michener zostają uwikłani w tajemniczą intrygę. Spin-off serialu Dom grozy (premiera pierwszego odcinka 3 lipca, kolejne w piątki)
 • "Mój przyjaciel Ufik" ("Terra Willy Aka. Astro Kid") – mały chłopiec trafia na obcą planetę, gdzie poznaje pociesznego psotnika o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Animacja o sile i pięknie przyjaźni (premiera: 4 lipca)
 • "Kraina lodu II" ("Frozen II") – Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi opuszczają Arendelle, by udać się w podróż w nieznane i spróbować odkryć co zagraża ich królestwu. Druga część uwielbianego przez miliony dzieci na całym świecie kinowego hitu (premiera: 5 lipca)
 • "100 rzeczy" ("100 Things") – dwóch uzależnionych od przedmiotów przyjaciół postanawia sprawdzić, czy będą w stanie przetrwać 100 dni bez swoich rzeczy (premiera: 9 lipca)
 • "Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było" ("Natalie Wood: What Remains Behind") – film dokumentalny przedstawiający historię życia trzykrotnie nominowanej do Oscara aktorki – Natalie Wood (premiera: 9 lipca)
 • "Pokémon: Detektyw Pikachu" – prywatny detektyw znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego syn stara się dowiedzieć, co dokładnie się wydarzyło. Pierwszy pełnometrażowy, aktorski film o świecie Pokemonów (premiera: 12 lipca)
 • "Quiz" – miniserial przedstawiający historię byłego wojskowego, który wywołał wielki skandal, wygrywając w nieuczciwy sposób milion funtów w brytyjskiej edycji teleturnieju Milionerzy (premiera: 12 lipca)
 • "W domu" – polska antologia filmów krótkometrażowych; wiosną 2020 roku 16 filmowców tworzy w Polsce 14 historii o niespodziewanym doświadczeniu izolacji spowodowanej pandemią (premiera: 16 lipca)
 • "Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa" ("Banksy And The Rise Of Outlaw Art") – dokument przedstawiający fenomen Banksy’ego – jednego z najbardziej kontrowersyjnych streetartowych twórców na świecie (premiera: 16 lipca)
 • "Obsesja zbrodni" ("I'll Be Gone In The Dark") – serial dokumentalny będący zapisem dziennikarskiego śledztwa prowadzonego w sprawie brutalnego seryjnego gwałciciela i mordercy. Ekranizacja bestsellerowej książki Michelle McNamary o tym samym tytule (premiera pierwszego odcinka: 16 lipca, kolejne w czwartki)
 • "Godzilla II: Król potworów" ("Godzilla: King Of The Monsters") – Godzilla powraca, aby zmierzyć się z innymi gigantycznymi istotami w walce o dominację nad światem (premiera: 19 lipca)
 • "Zła mamusia" ("The Wrong Mommy") – szukająca zemsty kobieta znajduje posadę, która ma jej pomóc zrealizować niecny plan (premiera: 23 lipca)
 • "Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna" ("Bully. Coward. Victim. The Story Of Roy Cohn") – dokument HBO przedstawia życie i okoliczności śmierci kontrowersyjnego prawnika Roya Cohna, który zdobył sławę jako oskarżyciel w procesie Juliusa i Ethel Rosenbergów skazanych za przekazywanie radzieckim agentom tajemnic dotyczących broni atomowej (premiera: 23 lipca)
 • "Nie ma nas w domu" ("Sorry We Missed You") – małżeństwo z dwójką dzieci marzy o lepszym życiu, co prowadzi ich do podjęcia ryzykownej decyzji. Film wyróżniony Nagrodą Publiczności na MFF w San Sebastian (premiera: 25 lipca)
 • "Aniołki Charliego" ("Charlie's Angels") – Aniołki Charliego muszą po raz kolejny wkroczyć do akcji, aby uratować przyszłość planety. W jednej z głównych ról Kristen Stewart (premiera: 26 lipca)
Więcej o: