Netflix potwierdza: "Kierunek: Noc" wróci z drugim sezonem

Serial "Kierunek: Noc" powstał na podstawie książki Jacka Dukaja "Starość aksolotla" - Netflix nie kręcił go jednak w Polsce, a w Belgii. Produkcja spodobała się międzynarodowej publiczności, więc powstaną kolejne odcinki.

"Kierunek: Noc" opowiada historię lotu z Brukseli, który zamienia się w misję przetrwania ludzkości w obliczu kosmicznej katastrofy.

Zobacz wideo Netflix zapowiada: Będzie drugi sezon serialu "Kierunek: Noc"

Netflix: "Kierunek: Noc" z drugim sezonem. "Nie możemy się doczekać"

Premiera produkcji odbyła się 1 maja. To pierwszy belgijski serial oryginalny Netfliksa, a jego producentami wykonawczymi są nominowany do Oscara Tomasz Bagiński (pracuje również przy serialowym "Wiedźminie") i sam Dukaj. Teraz Netflix potwierdził, że powstanie drugi sezon serialu. Twórca i scenarzysta Jason George powiedział: 

Jesteśmy zachwyceni światowym odbiorem produkcji "Kierunek: Noc". Z ogromną radością dzielę się więc informacją, że stworzymy drugi sezon serialu. Czymś niesamowitym było zobaczyć, jak widzowie na całym świecie zżyli się z międzynarodową załogą pasażerów lotu BE Airways 21. Nie możemy się doczekać opowiedzenia dalszych losów naszych bohaterów.

Bagiński już kilka tygodni temu w jednym z wywiadów mówił, że jeśli "Kierunek: Noc" spodoba się widzom, nie będzie problemów z realizacją kontynuacji, bo scenariusz skupił się tylko na niewielkiej części "Starości aksolotla". - Dawno temu wymarzyłem sobie, że będę tłumaczyć historie stworzone w Polsce na język światowej popkultury. (...) Ogromną radość sprawia mi pokazywanie dzieł napisanych przez Polaków, ludziom z innych kręgów kulturowych. Nawet jeśli jest to związane z kompromisami, uproszczeniami i uniwersalizacją niektórych motywów - tłumaczył.

W pierwszej serii "Kierunek: Noc" wystąpiła międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W jej skład weszli m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

<<Reklama>> Książka "Starość aksolotla" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Amerykański "Forbes" ogłasza: "365 dni" osiągnęło coś, czego nie dokonał żaden inny film na Netfliksie >>

Więcej o: