Msza święta na żywo: gdzie obejrzeć 5 lipca?

Msza święta na żywo 5 lipca transmitowana będzie zarówno w powszechnie dostępnych kanałach telewizyjnych, jak i za pośrednictwem radia i internetu. Sprawdź, gdzie i o które będzie można ją obejrzeć.

Msza online: koronawirus przeniósł Eucharystię do sieci

Epidemia koronawirusa dotknęła wielu aspektów życia, w tym także tych związanych z wiarą i kultem religijnym. Obostrzenia wprowadzone przez rząd spowodowały, że przez ponad miesiąc wierni nie mogli w normalnych warunkach uczestniczyć w Eucharystii niedzielnej. Biskupi wydali specjalną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy, aby powstrzymać wzrost liczby zachorowań.

Z końcem maja władze zaczęły jednak wdrażać ostatni etap odmrażania życia społeczno-gospodarczego, czego efektem stało się zezwolenie na uczestnictwo w nabożeństwach nieograniczonej liczby osób, pod warunkiem zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznego dystansu. Mimo to wiele osób w dalszym ciągu z obawy o możliwość zakażenia, stara się unikać dużych skupisk ludzkich, w tym także tych, które mają miejsce w kościołach. Właśnie z myślą o nich państwowe i komercyjne stacje telewizyjne oraz radiowe, co niedzielę oferują możliwość obejrzenia mszy na żywo. Natomiast dla osób, które nie posiadają w domu odbiornika telewizyjnego lub radiowego, istnieje możliwość uczestnictwa we mszy online. 

Transmisja mszy: gdzie obejrzeć mszę na żywo?

W najbliższą niedzielę wierni, którzy nie mogą lub z obawy o własne zdrowie nie chcą uczestniczyć we Eucharystii w świątyni, mogą skorzystać z oferty jednego z kanałów telewizyjnych, które będą transmitowały mszę bezpośrednio z różnych kościołów na terenie kraju.

Sprawdź, o której godzinie i na którym kanale obejrzysz mszę w najbliższą niedzielę:

 • 7:00 TVP1 - Msza św. z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 
 • 9:00 Polsat News - Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 
 • 9:30 Trwam - Msza św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze 
 • 10:30 Polsat Rodzina - Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 
 • 13:00 TVP Polonia - Msza św. z kościoła pw. św. Anny w Oleśnie.

Msza święta na żywo: transmisje radiowe

Wakacje w pełni i wiele osób zdecydowało się wyjechać poza swoje miejsce zamieszkania. Nie zawsze w okolicy, w której wypoczywamy jest możliwość dotarcia do kościoła. Wówczas jedyną wygodną formą może okazać się odsłuchanie mszy za pośrednictwem radia. W najbliższą niedzielę kilka stacji radiowych ma w swoim programie mszę świętą na żywo.

Sprawdź, gdzie wysłuchasz mszy 5 lipca 2020:

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św. 
 • 9:05 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św. 
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św. 

Msza 5 lipca: gdzie obejrzysz ją w internecie

Wiele parafii od początku epidemii koronawirusa, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, rozpoczęło regularne transmitowanie mszy i innych nabożeństw za pośrednictwem internetu. Część z nich założyła nawet własne kanały na YouTube, gdzie na żywo można śledzić transmisje. Najpopularniejsze w internecie są te prowadzone przez warszawską Świątynię Opatrzności Bożej, która codziennie udostępnia internautom możliwość uczestnictwa w mszy online. 5 lipca 2020 roku także będziemy mieć możliwość obejrzenia liturgii z warszawskiej parafii.

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: