Michał Szpak tęskni za Eurowizją. Dla Netfliksa przebrał się nawet za Edytę Górniak

Michał Szpak swoim występem na Eurowizji wzbudził sensację w całej Europie. Ponieważ w tym roku konkursu nie będzie, razem z Netfliksem polski piosenkarz przypomniał kilka najlepszych występów, które Eurowizja dała światu. I tak Szpak śpiewa przebrany m.in. za Edytę Górniak czy Conchitę Wurst - wygląda nawet bardziej glamour. Teledysk do piosenki "Volcano Man" to absolutny majstersztyk, musicie go obejrzeć!

Netflix doskonale wie, jak skutecznie promować swoje filmy. Tym razem skorzystał z pomocy Michała Szpaka, który z tęsknoty za Eurowizją nie zawahał się przebrać za Edytę Górniak, Conchitę Wurst, cały zespół ABBA i kilka innych osób, które święciły tryumfy na Eurowizji.

Michał Szpak śpiewa przebrany za Edytę Górniak

Edyta Górniak była pierwszą reprezentantką Polski na Eurowizji. W 1994 roku zaśpiewała ubrana w prostą białą sukienkę "To nie ja" i zajęła drugie miejsce - wszyscy wiemy, że to ona powinna była wygrać. I właśnie do jej legendarnego występu nawiązuje Michał Szpak w teledysku do piosenki "Volcano Man" z filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" z Willem Ferrellem i Rachel McAdams w rolach głównych. 

Nie zapominajmy, że Michał Szpak sam zrobił furorę na Eurowizji, kiedy zaśpiewał "Color of your life" - nawet autorka "Harry'ego Pottera" komentowała jego występ. W klipie dla Netfliksa piosenkarz przebiera się też za Salvadora Sobrala, cały zespół ABBA, wokalistę mrocznego Lordi i bohaterów komedii o Eurowizji - jest na co popatrzeć!

Eurowizja zaintrygowała Willa Ferrella i znanego z filmu "Wedding crushers" reżysera Davida Dobkina na tyle, że stworzyli komedię o zespole z Islandii, którego największym marzeniem jest wygrana właśnie w tym festiwalu. I zapewniamy, że film "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" ma w sobie wszystko, co potrzeba, by w wypełnić lukę po odwołanej w tym roku Eurowizji.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

>>> Komedia od Netfliksa o Eurowizji jest jak Eurowizja. Przeważnie kiczowata, ale to absurdalnie dobra zabawa <<<

Więcej o: