Netflix wyprodukuje kolejny polski serial fantasy? Byłoby super

Jak podaje serwis IGN Polska, Netflix ma przymierzać się do realizacji kolejnego polskiego serialu. Tym razem, podobnie jak w przypadku "Wiedźmina", byłby to tytuł fantasy.
Zobacz wideo Męskie Granie i "Świt" dało nam niezwykłego kopa na lato

"Według plotek, które dotarły do IGN Polska, serial ma opierać się na polskich legendach oraz angażować polskich aktorów i reżyserów" - informuje serwis, dodając, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie, więc nieprędko poznamy szczegóły.

Netflix coraz częściej współpracuje z polskimi twórcami

Jeśli doniesienia się potwierdzą, byłby to produkt o tyle podobny do "Wiedźmina" czy belgijskiego "Kierunek: Noc" (w obu przypadkach producentami są autorzy książek i Tomasz Bagiński), że oparty na polskiej literaturze, ale jednak nie międzynarodowa produkcja. Można by było liczyć jednak na zainteresowanie widzów nie tylko w naszym kraju - hitami Netfliksa na całym świecie są przecież choćby hiszpański "Dom z papieru" czy niemiecki "Dark". 

Pierwszym serialem polskim z metką Netflix Original jest "1983" z Maciejem Musiałem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych, który trafił na platformę w 2018 roku. Odcinki reżyserowały cztery kobiety: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W zeszłym miesiącu dołączył do niego "W głębi lasu" z Grzegorzem Damięckim i Agnieszką Grochowską w reżyserii Leszka Dawida i Bartka Konopki. Warto zauważyć, że cieszył się popularnością nie tylko w Polsce. Nowy serial to ekranizacja powieści Harlana Cobena, która powstała w ramach jego współpracy z Netfliksem. Serwis streamingowy ma w planach przeniesienie na ekran kilka jego powieści, a powstają one w różnych państwach.

- Polska ekipa zaimponowała mi pietyzmem w podejściu do detali. Te kostiumy, casting, zdjęcia! Czy, oglądając sceny na letnim obozie dla młodzieży, nie poczuła się pani, jakby wehikuł czasu przeniósł ją w sam środek lat 90., do czasu, gdy byliśmy młodzi i pełni nadziei? We mnie wzbudziło to wręcz gorycz, że to było tak dawno i nie wróci! Oglądałem i nie mogłem się doczekać następnej sceny, następnego odcinka - chwalił Coben Polaków w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". 

"W głębi lasu" to najbardziej udana polska produkcja Netfliksa. Wciąga jak diabli [RECENZJA] >>

Więcej o: