Seriale LGBT. Które z nich trzeba zobaczyć?

Seriale poruszające tematykę związaną z LGBT cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przybywa również produkcji, poruszających tę tematykę, szczególnie na platformach streamingowych. Które z nich trzeba zobaczyć?

Tematyka LGBT w świecie filmu i seriali zyskuje na popularności. Czerwiec czyli "pride month" już za nami, ale każdy miesiąc jest dobry, by obejrzeć ciekawą produkcję związaną z LGBT. 

Zobacz też: LGBT - co to znaczy? Co znaczy skrót LGBT+?Jakie jest znaczenie poszczególnych liter?

Seriale o gejach i lesbijkach - te musisz obejrzeć

  • ''Spojrzenia''

Jednym z ciekawych seriali o LGBT, jest produkcja HBO pt. ''Spojrzenia''. Bohaterami tej historii jest trójka przyjaciół, mieszkających w San Francisco: 29-letni projektant gier komputerowych, Patrick, 31-letni Augustin i 39-letni Dom. Mężczyźni, związani ze sobą wyjątkową więzią, starają się odnaleźć swoje szczęście we współczesnej rzeczywistości.

  • ''Gentleman Jack''

Brytyjski serial kostiumowy od BBC i HBO, to jedna z propozycji, która może zaintrygować miłośników klimatów z dawnych lat. Produkcja powstała na podstawie notatek z pamiętnika Anne Lister, znanej również jako ''Gentleman Jack''. Akcja tej historii ma swój początek w roku 1832, a jej bohaterką jest Anne Lister (Suranne Jones), która powraca do rodzinnego hrabstwa West Yorkshire po zakończeniu nieudanego związku. Zdeterminowana kobieta postanawia przywrócić świetność posiadłości Shibden Hall. Poszukuje również sprawcy wypadku, w którym ucierpiał syn służącego. Anne jest ponadto zauroczona młodą Ann Walker (Sophie Rundle), z którą żyje w związku. Kobieta ma zamiar poślubić ukochaną.

Kolejną ciekawą propozycją, jest opowieść w iście szpiegowskim klimacie, przedstawiająca skomplikowaną relację między dwiema kobietami – pracowniczką wywiadu, Eve Polastri (Sandra Oh) i pewną siebie, psychopatyczną morderczynią, Villanelle (Jodie Comer). Dwie, całkiem różne pod względem osobowości kobiety, prowadzą ze sobą bardzo ryzykowną grę.

Seriale LGBT: Netflix. Bogaty wybór dobrych pozycji    

Na popularnej platformie streamingowej nie mogło oczywiście zabraknąć pozycji z tej tematyki. Wciągające produkcje, przedstawiające poruszające historie gejów, lesbijek czy osób transseksualnych, często próbują przełamać społeczne tabu i dają do myślenia. Seriale LGBT na Netflixie z pewnością zasługują na Twoją uwagę.   

  • ''AJ and the Queen''

Jedną z oryginalnych historii LGBT prosto od Netflixa, jest serial pt. ''AJ and the Queen'', prezentujący postać ekscentrycznej drag queen - Rudej Ruby. Bohaterka, bez grosza przy duszy, porusza się po amerykańskich drogach starym vanem. W podróży towarzyszy jej zadziorna, osierocona jedenastolatka. Serial, przedstawiający losy nietypowego duetu, porusza tematykę przyjaźni, rodziny, akceptacji, straty i miłości.

  • ''Special''

Kolejną interesującą propozycją od Netflixa, jest ''Special'', czyli opowieść o młodym homoseksualiście. Mężczyzna z lekkim porażeniem mózgowym, postanawia zrealizować swój plan i rozpocząć życie z nową tożsamością. Po wielu nieudanych próbach z przeszłości w końcu otrzymuje szansę na prawdziwy przełom.

Zobacz też: "Wiedźmin". W drugim sezonie pojawią się postaci LGBT+. Potwierdziła to producentka

Seriale LGBT: Netflix. Pozostałe propozycje

Inne propozycje seriali na Netflixie, które poruszają tematykę LGBT, to:

Zobacz wideo "Sex Education" - zwiastun 2. sezonu
Więcej o: