"Absentia". Stana Katic o pracy z Kasią Adamik: Jest dla nas prawdziwym skarbem [WYWIAD]

7 lipca na antenie AXN zadebiutuje trzeci sezon serialu "Absentia". Stana Katic gra w nim Emily Byrne, agentkę FBI, która po latach nieobecności usiłuje odzyskać pamięć. Do ekipy pracującej nad elektryzującym thrillerem jeszcze w drugim sezonie dołączyła Kasia Adamik, która w trzeciej serii kieruje reżyserią do spółki z Gregiem Zglińskim. Katic w wyjątkowej rozmowie opowiedziała m.in. o współpracy z nimi.
Zobacz wideo

"Absentia" to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu "Castle" Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż, agent specjalny Nick Durand (Patrick Heusinger) ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Na domiar złego bohaterka zostaje wplątana w serię morderstw.

"Absentia". Stana Katic: Kasia Adamik cały czas wnosi tu coś nowego

Serial spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków. Od drugiego sezonu produkcję współtworzy m.in. Kasia Adamik, która została producentką wykonawczą i wyreżyserowała trzy ostatnie odcinki tej serii, zaś od trzeciego sezonu wraz z Gregiem Zglińskim sprawuje pieczę nad całością reżyserii.

Stana Katic powiedziała o tej dwójce, że "jest w nich coś ujmującego". - Oboje dorastali w Europie, ale w różnych jej częściach, więc wnoszą na plan zupełnie inne doświadczenia. Kasia pochodzi z rodziny złożonej z samych filmowców, na dodatek wywodzi się ze świata powieści graficznych. Jest dla nas, twórców opowieści, niezwykłym skarbem. Cały czas wnosi tu coś nowego, a jej partnerska relacja z Zivem, jej kierownikiem zdjęć, to coś pięknego - są na planie jak stare, dobre małżeństwo - stwierdziła aktorka.

Katic zapewnia, że trzeci sezon "Absentii" ma w sobie "przebudzenie, siłę i okrucieństwo". Pojawi się kilka nowych postaci, które sporo namieszają. Tajemnice, podróże, skomplikowane sceny walki - to i wiele więcej rozegra się na naszych oczach już niebawem.

"Absentia". Czego możemy się spodziewać po trzecim sezonie?

Akcja trzeciego sezonu "Absentii" rozpoczyna się trzy miesiące po wydarzeniach finału poprzedniej serii. Emily Byrne ma niedługo zostać przywrócona do pracy w FBI i ciężko pracuje nad tym, aby być jak najlepszą matką dla swojego syna. W międzyczasie jedna ze spraw Nicka okaże się przerażająco znajoma i sprowadzi niebezpieczeństwo na jego rodzinę. Niebezpieczna podróż, w którą wyruszy bohaterka, zabierze ją z dala od Bostonu i podda najtrudniejszej próbie, z jaką kiedykolwiek musiała się zmierzyć. Czy będzie zdolna do miłości i zaufania? Tego dowiecie się, oglądając premierowe odcinki trzeciego sezonu w AXN od 7 lipca. 

Więcej o: