Krystyna Janda w serialu TVN. Ruszyły zdjęcia do komediowego "Królestwa kobiet"

"Miłość, przyjaźń, zdrada, zbrodnia i pieniądze! Cztery zupełnie różne kobiety łączy przewrotny los. Przez jednego mężczyznę wpadają w sam środek kryminalnej intrygi. Dzieli je wszystko, ale tylko kiedy zaczną współpracować będą mogły stawić czoła światu" - tak TVN zapowiada nowy serial komediowy "Królestwo kobiet". W jednej z głównych ról wystąpi Krystyna Janda.
Zobacz wideo Jakie filmy i seriale obejrzeć w te wakacje? Wakacyjne polecajki cz. 1 [Popkultura Extra]

Cztery główne bohaterki w produkcji zagrają Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska.

Nowy serial TVN. Cztery kobiety w spadku dostają firmę i długi

"Królestwo Kobiet" ma być opowieścią o zupełnie różnych kobietach: byłej i obecnej żonie oraz kochance pewnego mężczyzny i tajemniczej kobiecie, także z nim powiązanej. Gdy on umiera, one w spadku zamiast majątku otrzymują firmę i długi u miejscowego gangstera. - To historia kobiet z krwi i kości, z prawdziwymi emocjami, marzeniami, problemami i namiętnościami. Zwyczajnych, poświęconych dzieciom, rodzinom, ale też zagubionych, samotnych, popełniających błędy. Każda z nich jest jednak silną, barwną osobowością. I mam nadzieję, że kobiety odnajdą w nich siebie i będą im kibicować - opowiada o "Królestwie kobiet" szefowa zespołu kreacji, Kaśka Śliwińska-Kłosowicz.

W obsadzie oprócz czterech głównych aktorek pojawią się także Justyna Schneider, Rafał Maćkowiak, Artur Żmijewski i Jan Peszek. "Królestwo Kobiet" jest autorskim projektem stacji TVN. - W serialu chcieliśmy dać widzom przede wszystkim wspaniałą rozrywkę, ostry humor i wiele okazji do śmiechu. Główną osią serialu jest kobieca siła i solidarność, która rodzi się między bohaterkami w ekstremalnych okolicznościach. Wszystko zaś mogło się udać tylko dzięki cudownym aktorkom, które nie tylko tchnęły życie w te postaci, ale przy okazji świetnie bawiły się razem na planie - mówi producent Tomasz Blachnicki.

Reżyserem jest Maciej Bochniak, a autorem zdjęć Paweł Flis. Zespół scenarzystów pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz tworzą: Hanna Węsierska, Dana Łukasińska, Karolina Szymczyk-Majchrzak i Wojciech Saramonowicz, za scenografię odpowiada Marcelina Początek-Kunikowska, za kostiumy Magdalena Sekrecka i Małgorzata Skorupa, zaś za charakteryzację Jolanta Madejska-Witek. Kierownikiem produkcji jest Krzysztof Łojan, a producentem Tomasz Blachnicki.

Więcej o: