"Cudowne lata" powracają. Kultowy serial czeka sporo zmian

"The Hollywood Reporter" podaje, że stacja ABC dała zielone światło nowej wersji kultowego serialu "Cudowne lata". Ci, którzy liczyli na powrót Winnie, Kevina i spółki mogą być rozczarowani, bo chociaż fabuła nadal będzie osadzona w latach 60. i 70., na ekranie pojawi się zupełnie nowa rodzina.

Na antenę ABC znowu zawitają "Cudowne lata". Nadawany na przełomie lat 80. i 90. serial z Fredem Savage'em i Danicą McKellar w rolach głównych bił rekordy popularności nie tylko w USA, ale i m.in. w Polsce. Jak podaje "The Hollywood Reporter", w nowej wersji produkcji nie zmieni się czas akcji, jednak pojawią się nowi bohaterowie. 

Zobacz też: ''Spencer'' - co wiemy o filmie opowiadającym o księżnej Dianie? Kiedy premiera? >>

"Cudowne lata" przenoszą się do Alabamy

Oryginalna odsłona serialu opowiadała o perypetiach białej rodziny z przedmieścia w latach 1968-1973. Jej odświeżone wcielenie skupi się natomiast na tym, jak dla pewnej afroamerykańskiej rodziny z klasy średniej w Montgomery w Alabamie niespokojna końcówka lat 60. też stanowiła "cudowne lata". Na razie wiadomo, że powstanie odcinek pilotażowy, zaś kiedy ABC zaakceptuje scenariusz, twórcy będą celować w emisję między jesienią 2021 i wiosną 2022.

"THR" informuje, że autorem scenariusza jest Saladin K. Patterson ("The Big Bang Theory", "Frasier", "The Bernie Mac Show"), który współprodukuje serial wraz z Lee Danielem ("Empire"). Neal Marlens, współtwórca "Cudownych lat", został konsultantem przy produkcji. Na planie pojawi się też Fred Savage, jednak nie stanie przed kamerą, bo zajmie się reżyserią, a do tego obejmie funkcję jednego z producentów wykonawczych. 

"Cudowne lata" to kolejny serial, który doczeka się nowej wersji. W ostatnich latach na tej fali popłynęły takie produkcje jak m.in. świetnie przyjęty we współczesnej odsłonie "Will i Grace", stworzone dla Netfliksa "Pełniejsza chata", "Dynastia" oraz "Kochane kłopoty", "Roseanne", "Z Archiwum X", "The Twilight Zone" i "Czarodziejki".

Zobacz wideo "Opowieść Podręcznej" - zwiastun 4. sezonu
Więcej o: