"Wszyscy znali moje imię, a ja czułam, że nikomu nie mogę ufać". Dokument HBO pokaże, co znaczy być dziecięcą gwiazdą

Autor dokumentu HBO "Dzieciaki z showbiznesu" - sam obecny w tej branży od 10. roku życia - zaprosił przed kamerę m.in. Evan Rachel Wood, Millę Jovovich czy Wila Wheatona, którzy opowiadają, jak to jest być dziecięcą gwiazdą.
Zobacz wideo Dzieciaki z showbizesu - dokument HBO (zwiastun)

Dokument "Dzieciaki z showbiznesu", który od 15 lipca będzie można oglądać w HBO GO, przedstawia kulisy obarczonej dużym ryzykiem, ale jednocześnie bardzo lukratywnej kariery dziecięcych aktorów w przemyśle rozrywkowym. Zaproszeni przed kamerę goście szczerze mówią w nim o cenie, jaką dzieci z branży filmowej płacą w życiu prywatnym i zawodowym za sławę, ale i niepowodzenie. Osoby, które znają przemysł rozrywkowy od podszewki - aktorzy, którzy osiągnęli w młodym wieku wielki sukces oraz dwójka młodych i utalentowanych nastolatków marzących o karierze - opowiadają o swoich skomplikowanych doświadczeniach, wspominają napotkane problemy oraz poświęcenia, którymi okupiony jest sukces w branży filmowej.

Autorem scenariusza i reżyserem dokumentu jest Alex Winter ("Wspaniała przygoda Billa i Teda", "Kwity z Panamy"), który sam zadebiutował przed kamerą jako dziecko. Winter rozmawia ze swoimi rówieśnikami, aby dowiedzieć się, jak dorasta się w świetle hollywoodzkich reflektorów, a także jak poznać niewygodną prawdę o realiach życia w przemyśle filmowym. Twórca chce pokazać prawdziwy obraz tej bardzo trudnej branży, w której sam dorastał, po tym, jak zadebiutował na Broadwayu w wieku zaledwie 10 lat. Winter mówi:

To historia, którą chciałem opowiedzieć od wielu lat. Sam dorastałem na scenie, ale nigdy nie widziałem filmu, który przedstawiałby doświadczenia aktorów dziecięcych - od początku ich kariery przez okres dorastania - widziane z ich perspektywy. Jestem zaszczycony, że tak wielu utalentowanych aktorów zaufało mi i postanowiło opowiedzieć mi swoje bardzo intymne historie.

Wśród zaproszonych przed kamerę gości, którzy dzielą się z widzami swoimi własnymi doświadczeniami, zobaczymy: 

  • Henry’ego Thomasa, który w wieku 11 lat wystąpił w wielkim filmowym przeboju "E.T.",
  • Marę Wilson, która w wieku 6 lat zadebiutowała przed kamerą w komedii "Pani Doubtfire",
  • Todda Bridgesa, który jako 13-latek wystąpił w serialu telewizyjnym "Diff’rent Strokes",
  • Millę Jovovich, której filmowym debiutem w wieku 13 lat był film "Nocny pociąg do Katmandu",
  • Evan Rachel Wood, która w wieku 14 lat wystąpiła w filmie "Trzynastka",
  • niedawno zmarłego Camerona Boyce’a, który mając zaledwie 12 lat, został gwiazdą dzięki telewizyjnemu serialowi "Jessie" z wytwórni Disneya,
  • Jadę Pinkett Smith, która nie tylko wystąpiła jako dziecko w serialu "Inny świat", ale jest także matką dziecięcych aktorów,
  • Wila Wheatona, który grał w serialu "Star Trek: Następne pokolenie"
  • nieżyjącą już Dianę Serrę Cary (znaną jako Baby Peggy), która w 1920 roku w wieku zaledwie dwóch lat została wielką gwiazdą kina niemego.

Obok wielkich gwiazd w dokumencie wystąpiła także dwójka młodych, marzących o sławie aktorów: Demi Singleton - świetnie zapowiadająca się nastoletnia aktorka, która marzy o dużej roli w broadwayowskim przedstawieniu, oraz Marc Slater - młody i zdolny chłopak z Florydy, który przeniósł się z matką do Los Angeles, gdzie pracuje na planie pilotażowego odcinka nowego serialu.

Przedstawione w filmie dokumentalnym materiały filmowe, pozakulisowe ujęcia oraz rzadko pokazywane nagrania z przesłuchań składają się na obraz życia młodych aktorów na planie. Wielu z nich szczerze opowiada o skomplikowanych relacjach z rodzicami, presji, próbach pogodzenia wypełnionego po brzegi grafika z życiem poza planem oraz niepokojących przypadkach molestowania i wykorzystywania, do jakich dochodzi w branży.

Premiera filmu dokumentalnego "Dzieciaki z showbiznesu" odbędzie się w HBO GO 15 lipca. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została natomiast na 6 sierpnia na godz. 21:40.

Więcej o: