Seriale o superbohaterach - które z nich podbiją serca miłośników komiksów?

Seriale o superbohaterach to świetna rozrywka dla każdego, kto interesuje się losami postaci znanych z albumów komiksowych. Uwielbiasz historie o herosach z niezwykłymi mocami? Zobacz, których seriali nie możesz ominąć.

Opowieści o superbohaterach są przepełnione przygodami, zaskakują efektami i solidną dawką akcji. Zamaskowani herosi w kolorowych trykotach, obdarzeni fantastycznymi mocami prosto z kart komiksów trafiają na ekrany, ciesząc fanów nowymi historiami. Wśród serialowych propozycji prosto z superbohaterskiego świata znajdują się przede wszystkim pozycje stworzone na podstawie opowieści graficznych DC Comics oraz Marvela. Jesteś fanem takich klimatów? Poznaj tytuły najciekawszych seriali, przedstawiających losy postaci, posiadających niezwykłe umiejętności.

Zobacz też: Filmy o końcu świata - najlepsze pozycje, które trzeba zobaczyć

Najlepsze seriale o superbohaterach: te historie musisz poznać

Najlepsze seriale o superbohaterach, czuwających nad losami świata i jego mieszkańców to zarówno całkiem świeże propozycje, jak i dobrze znane i cenione produkcje z wcześniejszych lat. Jesteś jednym z fanów komiksów DC? Jeśli jeszcze nie miałeś okazji, poznać przygód z młodzieńczych lat Supermana, to nie możesz przegapić ''Tajemnic Smallville''. Wolisz śledzić losy bohaterów Marvela? Nie pożałujesz, decydując się na ''Agentów T.A.R.C.Z.Y.''.

  • ''Tajemnice Smallville''

Serial, którego pierwszy odcinek wyemitowany 16 października 2001, przedstawiał życie młodego Clarka Kenta, czyli jednego z najsłynniejszych komiksowych herosów – Supermana. Seria, kilkukrotnie nagradzana i nominowana do licznych nagród, liczyła w sumie 10 sezonów. Produkcja przedstawiała okres dorastania słynnego herosa w rodzinnym mieście Smallville, jeszcze przed tym, nim stał się jednym z najpotężniejszych superbohaterów komiksowego świata. Twórcy skupiali się na relacjach młodego Clarka Kenta z przyjaciółmi ze szkoły. Nie pominięto rozpoczęcia jego kariery dziennikarskiej w redakcji Daily Planet. W serialu pojawili się również inni herosi, znani z uniwersum DC, a także przeciwnicy, z którymi Superman musiał się mierzyć.

  • ''Agenci T.A.R.C.Z.Y.''

Jednym z bardziej emocjonujących seriali o superbohaterach są ''Agenci T.A.R.C.Z.Y.''. Seria przedstawia historię doskonale wyszkolonych agentów, których zadaniem jest ochrona ludzkości przed nietypowymi zagrożeniami i wyjaśnianie nadzwyczajnych zjawisk. Twórcą grupy, do której należą genialni naukowcy, mistrzynią sztuk walki, hakerką i superszpiegiem, jest agent Phil Coulson.

Jakie jeszcze seriale o superbohaterach, zasługują na uwagę?

Do najciekawszych seriali, skupiających się na superbohaterach, należy ''Doom Patrol'', przedstawiający losy nietypowej grupy herosów. Fani komiksów ze świata DC nie mogą także przejść obojętnie obok serialu ''Watchmen'', będącego kontynuacją komiksu z 1987 roku, pt. ''Strażnicy'', autorstwa Dave’a Gibbonsa i Alana Moore’a. Pozycją, której również nie można ominąć jest ''Legion''. Serial skupia się na losach pacjenta szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna odnajduje w sobie niezwykłe zdolności.

Zobacz wideo Co polecamy na wakacje?

Seriale o superbohaterach Netflixa: co zobaczyć?

Seriale o superbohaterach? Netflix posiada w swej ofercie propozycje, które zadowolą każdego, kto interesuje się komiksowymi opowieściami. Usiądź wygodnie i baw się wyśmienicie, śledząc przygody ulubionych postaci, toczących emocjonujące walki z największymi przeciwnikami. Wśród seriali z oferty Netflixa odnajdziesz najciekawsze propozycje od Marvela oraz trzymające w napięciu opowieści prosto od DC Comics.

  • ''Marvel: The Punisher''

''Marvel: The Punisher'', nagrodzony Saturnem w kategorii ''Najlepszy serial o superbohaterze wyświetlany w nowych mediach'', propozycja, której nie można przegapić. Historia Franka Castle'a, znanego jako Punisher, wciąż dręczonego wspomnieniami o brutalnie odebranej mu rodzinie, które napędzają go do zemsty, a także zwalczania przestępczości. Bohater nie obawia się sięgać po wszelkie znane mu sposoby, umożliwiające wymierzanie sprawiedliwości. 

  • ''Marvel: Luke Cage''

Jedną z serialowych propozycji Netflixa o superbohaterach, jest seria, przedstawiająca historię Luke’a Cage’a. Niesłusznie skazany mężczyzna chce walczyć o dobre imię. Obdarzony niezwykłą wytrzymałością i siłą, ucieka z więzienia i staje w obronie swojej dzielnicy.

  • ''Flash''

Fani bohaterów ze świata DC nie pożałują, decydując się na dłuższy seans z Barry’m Allenem, czyli szybkim jak błyskawica Flashem. Młody naukowiec zostaje porażony piorunem podczas eksplozji w laboratorium. Na skutek tego incydentu zyskuje wyjątkowe zdolności, dzięki którym może stawiać czoła siłom zła.

Pozostałe seriale o superbohaterach, które odnajdziesz na platformie Netflix, to między innymi:

Seriale o superbohaterach na innych platformach streamingowych. Co warto obejrzeć?

Jakie inne seriale o superbohaterach warto zobaczyć?

  • "Pennyworth" (Epix)
  • "Swamp Thing" (HBO)
  • "The Boys" (Amazon Prime Video)

Zobacz też: ''Enola Holmes'': Netflix pokaże film o siostrze Sherlocka Holmesa. Premiera we wrześniu, już jest pozew

Więcej o: