Msza święta online na żywo - gdzie obejrzeć ją 19 lipca 2020?

Mszę świętą na żywo można obejrzeć w telewizji, internecie, a także wysłuchać w radiu. Sprawdź, gdzie i o której można zobaczyć transmisję 19 lipca 2020 roku.

Msza 19 lipca 2020: czy wierni mają obowiązek uczestnictwa?

19 lipca 2020 przypada 16 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Nie oznacza to jednak, że wierni zwolnieni są z obowiązku uczestnictwa we mszy. Wręcz przeciwnie. Katolicy są zobowiązani brać udział w niedzielnej Eucharystii, w każdym tygodniu roku. W okresie epidemii koronawirusa hierarchowie zdecydowali się ogłosić dyspensę od tego nakazu, jednak na początku czerwca została ona zniesiona w większości diecezji.

Obecnie z nakazu zwolnieni są jedynie seniorzy - najbardziej narażeni na negatywne skutki zakażenia, a także ci, którzy obawiają się o swoje zdrowie. Ponadto we mszy nie muszą brać udziału osoby chore lub sprawujące opiekę nad nimi. Dla nich stworzona została właśnie możliwość uczestnictwa w nabożeństwie za pośrednictwem mass mediów. Pamiętać jednak należy, że obejrzenie czy odsłuchanie mszy nie jest równoznaczne uczestnictwu w Eucharystii. Ci, którzy nie mają ważnych powodów powinni zatem udać się do kościoła i osobiście wziąć w niej udział. 

Transmisja mszy świętej: stacje telewizyjne 

Jak co niedzielę kilka stacji telewizyjnych oferuje możliwość obejrzenia transmisji mszy świętej na swoich kanałach. O której można je obejrzeć?

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie

Msza święta na żywo: transmisja w radiu 19 lipca

Mszę świętą na żywo posłuchać można również w radiu. Jest to szczególnie dobra forma dla osób, które w tym dniu muszą pracować lub znajdują się w trasie, a ich pojazd wyposażony jest w odbiornik radiowy. Transmisje mszy świętych w radiu mają miejsce niemal przez cały dzień, dzięki czemu bez problemu wybierzemy odpowiednią porę na wysłuchanie około godzinnej audycji.

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Msza online: gdzie można ją obejrzeć?

Dla osób, które preferują oglądanie nabożeństw na ekranie możliwe jest także skorzystanie z mszy online. Wiele parafii wciąż prowadzi takie transmisje na swoich stronach internetowych lub specjalnie stworzonych kanałach na platformie YouTube. Jedną z nich jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. Oprócz niej można oglądać msze z kościołów należących do diecezji krakowskiej, np. z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: