Justyna Pochanke odchodzi z TVN. "Dostałam więcej, niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam"

Portal Press.pl poinformował, że Justyna Pochanke odchodzi z "Faktów" TVN i TVN 24. Dziennikarka była związana ze stacją od 2001 roku. Pochanke nie podała konkretnych przyczyn swojej decyzji - w pożegnalnym mailu do współpracowników zaznaczyła, że "nie planowała tego".

"Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać" - napisała Justyna Pochanke w pożegnalnej wiadomości do pracowników "Faktów" i TVN 24. Serwis WirtualneMedia.pl cytuje dziennikarkę, która tak skomentowała rozstanie z TVN-em:

Ten zawód to moja pasja - dostałam więcej, niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie "Faktów" i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. "Fakty" nigdy nie były łzawe.

Justyna Pochanke opuszcza TVN i TVN 24. Pracowała tam od prawie 20 lat

Pochanke rozpoczęła pracę w TVN 24 w 2001 roku. Trzy lata później poprowadziła po raz pierwszy serwis informacyjny "Fakty" w TVN. Oprócz tego przygotowywała popołudniowe i wieczorne wydania magazynu "24 godziny". Od 2008 roku została gospodynią programu "Fakty po faktach". W 2005 roku przyznano jej tytuł Dziennikarza Roku. Jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery.

Karierę telewizyjną zaczynała od występów w programie dla młodzieży "5-10-15". Zanim związała się z TVN-em, przez sześć lat pracowała w Radiu Zet jako prezenterka i wydawca porannych wiadomości oraz prowadząca audycję "Nie do zobaczenia".