Piotr Kraśko prowadzącym "Fakty" w TVN. Justyna Pochanke odeszła po 19 latach

To Piotr Kraśko ma zastąpić Justynę Pochankę na stanowisku prowadzącego "Fakty" i "Fakty po faktach" - informuje serwis Wirtualnemedia.pl. TVN Discovery Polska potwierdza te doniesienia.
Zobacz wideo Do jakich tytułów warto wrócić tego lata? Wakacyjne polecajki cz. 2 [Popkultura Extra]

W lipcu do zespołu Faktów TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz, który z TVN Discovery Polska jest związany od 2016 roku, był gospodarzem "Faktów z zagranicy" w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN". Kraśko zastąpi na wizji Justynę Pochanke - poprowadzi główne wydania programów "Fakty" w TVN i "Fakty po Faktach" w TVN24.

Piotr Kraśko nowym prowadzącym "Fakty" TVN

Piotr Kraśko przez wiele lat pracował dla TVP. Był m.in. korespondentem z Brukseli, Rzymu i Waszyngtonu oraz prowadzącym główne wydanie "Wiadomości". Od 26 stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa "Wiadomości", ale cztery lata później został odsunięty od prowadzenia serwisu informacyjnego. 11 stycznia 2016 roku pożegnał się z TVP. Od czerwca 2015 roku Kraśko prowadzi środowe poranki w radiu TOK FM. Jest laureatem Wiktorów w kategoriach "najlepszy prezenter" (2008) oraz "prezenter telewizyjny" (2013).

13 lipca Press.pl poinformował, że Justyna Pochanke odchodzi z "Faktów" TVN i TVN 24. Dziennikarka była związana ze stacją od 2001 roku. Pochanke nie podała konkretnych przyczyn swojej decyzji. "Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać" - napisała Justyna Pochanke w pożegnalnej wiadomości do pracowników "Faktów" i TVN 24.

Pochanke rozpoczęła pracę w TVN24 w 2001 roku. Trzy lata później poprowadziła po raz pierwszy "Fakty". Oprócz tego przygotowywała popołudniowe i wieczorne wydania magazynu "24 godziny". W 2008 roku została gospodynią programu "Fakty po faktach". W 2005 roku przyznano jej tytuł Dziennikarza Roku, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery.

Więcej o: