Grant Imahara nie żyje. 49-letni prowadzący program "Pogromcy Mitów" miał tętniaka mózgu

Nie żyje Grant Imahara - jeden z byłych prowadzących popularny program "Pogromcy Mitów". Przyczyną śmierci 49-latka był tętniak mózgu.

Śmierć Imahary potwierdził przedstawiciel stacji Discovery. Mężczyzna zmarł nagle w poniedziałek 13 lipca.

Nie żyje Grant Imahara. Przyczyną śmierci 49-latka był tętniak mózgu

- Jesteśmy załamani przykrymi wiadomościami o śmierci Granta. Był bardzo ważnym członkiem naszej rodziny Discovery i naprawdę cudownym człowiekiem. Nasze myśli i modlitwy są z jego bliskimi - czytamy w oświadczeniu stacji Discovery.

Imahrę pożegnali również jego przyjaciele z telewizji. - To ogromna strata. Brakuje mi słów. Przez ostatnie 22 lata razem z Grantem byliśmy członkami dwóch wspaniałych rodzin - napisał Adam Savage, jeden z prowadzący "Pogromców Mitów".

- Grant był niezwykle utalentowanym inżynierem, artystą i prowadzącym, ale przede wszystkim po prostu szczerym i miłym człowiekiem. Praca z nim dawała mnóstwo radości. Będę tęsknić za moim przyjacielem - dodaje. - Nie mogę w to uwierzyć. Nawet nie wiem, co powiedzieć. Moje serce jest złamane. Żegnaj przyjacielu - napisał Tory Belleci.

Imahara był elektrotechniką. W "Pogromcach Mitów" spędził 9 lat

Grant Imahara był z wykształcenia elektrotechnikiem. Na początku swojej kariery zawodowej pracował w studiu Industrial Light and Magic, które odpowiadało za przygotowanie efektów specjalnych do takich produkcji jak "Gwiezdne Wojny", "Jurassic Park", czy "Terminator 3".

Grant Imahara był obok Kari Byron i Tory’ego Belecci jednym z prowadzących program "Pogromcy Mitów". Wystąpił w ponad 200 odcinkach. Swoją przygodę z programem rozpoczął na trzecim sezonie w 2005 r. Pozostał nim do 2014 r., po drodze występując w innym programie Discovery - "Walki Robotów". W 2016 r. wraz ze swoim przyjaciółmi z "Pogromców Mitów" współprowadził na Netflixie program "White Rabbit Project", który zajmował się wyjaśnianiem tajemniczych kwestii związanych z nauką. Produkcja zakończyła się na pierwszym sezonie.

Zobacz wideo Grant Imahara nie żyje. 49-letni prowadzący program "Pogromcy Mitów" miał tętniaka mózgu
Więcej o: