Zamieszanie wokół transmisji TVP z koncertu w Szczecinie. Radni dopytywali, kto zapłaci pół miliona

18 lipca w szczecińskim porcie wystąpić mają m.in. Beata Kozidrak, Piasek, Ania Dąbrowska czy Andrzej Krzywy. Transmisję koncertu będzie można zobaczyć na TVP2. Radni miasta zaniepokojeni informacją, że impreza ma rzekomo kosztować budżet miasta nawet pół miliona zł, interweniowali na posiedzeniu komisji budżetowej.
Zobacz wideo

Impreza "Wielki koncert nocy letniej" stała się przedmiotem zażartej dyskusji podczas posiedzenia komisji budżetu miasta Szczecin - donosi portal gs24.pl. Radni zostali poinformowani, że organizacja koncertu, który transmitować będzie TVP2, ma kosztować nawet pół miliona złotych.

Zamieszanie wokół transmisji TVP z koncertu w Szczecinie

Problem w tym, że zgodnie z informacjami, które dotarły do członków komisji budżetowej, pieniądze na zabawę i transmisję miały być wyłożone przez miasto. Organizacja koncertu za pół miliona zł z miejskich pieniędzy w czasach kryzysu gospodarczego wydała się radnym Szczecina "przesadą" - czytamy w tekście "Głosu Szczecina". Nie ujawniono jednak, kto stwierdził, że to właśnie miasto ma płacić za imprezę prowadzoną przez Tomasza Kammela.

Zastępca prezydenta miasta, Michał Przepiera, jeszcze w trakcie posiedzenia z 14 lipca miał zaprzeczyć, że władze miejskie są zaangażowane w organizację koncertu. Tę informację potwierdziło też biuro prasowe, które gs24.pl poprosił o komentarz w sprawie. Dariusz Sadowski przekazał mediom:

Organizatorem wydarzenia jest Teatr Polski. Koncert w żaden sposób nie jest finansowany przez Miasto, ani żadne miejskie spółki lub jednostki administracyjne.

Koncert w Szczecinie. Kto płaci za imprezę?

"Wielki koncert nocy letniej" zaplanowano na 18 lipca, impreza ma zacząć się o godzinie 20. Scena zostanie ustawiona w szczecińskim porcie tuż przy historycznym elewatorze Ewa nieopodal Wałów Chrobrego. Imprezę poprowadzi Tomasz Kammel, a wystąpić mają Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder, Monika Borzym, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert i Artur Gadowski.

Z powodu koronawirusa nie będzie tam publiczności, w imprezie uczestniczyć będą mogli tylko posiadacze zacumowanych w porcie jachtów i innych łódek - transmisję będzie można zobaczyć na TVP2. Organizator wydarzenia w przesłanym do mediów komunikacie podkreśla: "że wyłącznymi producentami wydarzenia "Wielki Koncert Nocy Letniej" są firmy Telewizja Polska S.A. oraz szczecińska firma Olla La Aleksandra Kopińska-Szykuć. Wydarzenie ugościł na swoim terenie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.. Nieprawdziwe są plotki o jakimkolwiek zaangażowaniu miasta Szczecin lub innych instytucji w organizację lub finansowanie wydarzenia". Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w ten sposób świętuje też swoją 70. rocznicę powstania.

Więcej o: