Seriale o podróżach w czasie. Co obejrzeć po "Dark"? Najciekawsze historie o wędrówkach po czasoprzestrzeni

Seriale o podróżach w czasie zabiorą nas w emocjonującą podróż. Daj się wciągnąć w prawdziwą pętlę czasową, poczuj klimat fantastycznych opowieści i poznaj ich bohaterów. Znacie "Dark"? Jeśli nie, musicie nadrobić, ale są też inne świetne propozycje.

Motyw podróży w czasie intryguje miłośników opowieści w klimatach fantastycznonaukowych i budzi wiele emocji w widzach śledzących przygody bohaterów biorących udział w wędrówkach po czasoprzestrzeni. Oprócz licznych filmów przedstawiających ten ciekawy temat, warto także przyjrzeć się bliżej propozycjom serialowym, dającym świetną okazję do doskonałej rozrywki. Przedstawiamy tytuły produkcji opowiadających niezwykłe historie o podróżnikach w czasie.

"Dark" - najpopularniejszy serial o podróżach w czasie ostatnich lat

Jednym z najnowszych seriali, w których można odnaleźć motyw podróży w czasie, jest produkcja Netfliksa – "Dark". Ambitna historia, idealna dla bardziej wymagających widzów, zaskakuje rozbudowaną intrygą i wzbudza wiele emocji.

Historia przedstawiona w serialu ma swój początek w Winden - małym miasteczku w Niemczech, w którym rozrywają się rodzinne dramaty. Widzowie, decydujący się na poznanie tej historii, odnajdą w niej tajemnice w kryminalnym wydaniu. Dramatyczna opowieść, w której dochodzi do zaginięcia dziecka, wraz z kolejnymi odcinkami staje się coraz bardziej zawikłana. W dodatku, historia zaczyna przybierać coraz bardziej niezwykły wymiar, a bohaterowie rozpoczynają podróże w czasie. Nadprzyrodzone zjawiska są związane z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w przeszłości, w roku 1986. Ale to dopiero początek, bo czasów i miejsc, które odwiedzicie w "Dark" będzie zdecydowanie więcej. 

Seriale o podróżach w czasie w stylu "Dark" 

  • "Outlander" (serial z 2014 roku)

Jedną z serialowych propozycji, przedstawiających temat podróży w czasie, jest "Outlander", czyli interesująca mieszanka romansu, kina przygodowego i science fiction. Główną bohaterką tej historii jest sanitariuszka Claire, zajmująca się opieką nad żołnierzami, ponoszącymi obrażenia podczas walki na froncie II wojny światowej. Kobieta niespodziewanie zostaje przeniesiona z 1945 roku do 1743, gdzie zostaje żoną szkockiego wojownika. Claire czuje się jednak rozdarta między jednym a drugim światem.

  • "12 małp" (serial z 2015 roku)

Motyw podróży w czasie pojawia się również w interesującym remake'u filmu pt. "Dwanaście małp" z 1995 (reż. Terry Gilliam). Przejmująca opowieść powraca w serialowym wydaniu, które warto zobaczyć. Głównym bohaterem historii jest Cole, pochodzący z postapokaliptycznej przyszłości. Mężczyzna za wszelką cenę chce ratować ludzkość. Przenosi się do 2015 roku, aby powstrzymać wybuch śmiercionośnej plagi. Szansą na ratunek jest wirusolog, dr Cassandra Railly. Kobieta zna źródło wybuchu straszliwej zarazy.

  • "Podróżnicy" (serial z 2016 roku)

Interesującą pozycją, przedstawiającą motyw podróży w czasie, są "Podróżnicy". Bohaterowie serialu przybywają z dalekiej przyszłości. Cofają się w czasie do świadomości czwórki osób, żyjących w XXI wieku, aby próbować ratować losy ludzkości.

  • "Poza czasem" (serial z 2016 roku)

Kolejnym interesującym serialem, poruszającym tematykę podróży w czasie, jest "Poza czasem". Amerykańska produkcja science-fiction przedstawia historię kradzieży wehikułu czasu, której dokonuje przestępca, Garcia Flynn (Goran Višnjić). Mężczyzna chce wykorzystać machinę do zmiany przeszłości Stanów Zjednoczonych. Jego plany stara się pokrzyżować profesor historii, Lucy Preston (Abigail Spencer), żołnierz Wyatt Logan (Matt Lanter) oraz naukowiec Rufus Carlin (Malcolm Barrett). Bohaterowie muszą się spieszyć, by zapobiec tragedii.

  • "22.11.63" (serial z 2016 roku)

"22.11.63" to serial oparty na motywach powieści Stephena Kinga. Głównym bohaterem tej historii jest Jake Epping (w tej roli  świetny James Franco), któremu nie układa się w życiu najlepiej. Pewnego dnia jego przyjaciel, Al Templeton (Chris Cooper), zabiera go w miejsce, gdzie znajduje się portal czasoprzestrzenny. Z jego pomocą bohater przenosi się do roku 1960, aby zapobiec zamachowi na prezydenta Kennedy’ego. 

22.11.63 - zdjęcie promocyjne serialu22.11.63 - zdjęcie promocyjne serialu materiały prasowe

  • "Zagubiony w czasie" (serial z 1989 roku)

Ostatnią pozycją, o której warto wspomnieć, wymieniając tytuły opowieści dotyczących tematu podróży w czasie, jest amerykański serial telewizyjny - "Zagubiony w czasie", który powstawał w latach 1989-1993. Głównym bohaterem tej historii jest doktor Sam Beckett (Scott Bakula), chcący udowodnić, że człowiek jest w stanie poruszać się w czasoprzestrzeni. Naukowiec z pomocą zespołu tworzy akcelerator, który ma stać się narzędziem umożliwiającym niezwykłe podróże. Wynalazek spełnia swoje zadanie, niestety nie do końca tak, jak oczekiwano. Beckett przenosi się w czasie, jednak okazuje się, że jego świadomość trafia do ciała innej osoby. Co gorsza, bohater nie może powrócić do swoich czasów i tak rozpoczyna poszukiwania drogi do domu. Za każdym razem, gdy naukowiec przenosi się w ciało innej osoby, musi pomóc jej w rozwiązaniu pewnych problemów. Towarzyszem w podróżach Becketta jest jego znajomy z instytutu, Al (Dean Stockwell), ukazujący się w formie hologramu.

Więcej o: