Najlepsze seriale HBO GO - na szczycie polska "Wataha". Te tytuły najchętniej oglądają polscy widzowie

Najchętniej oglądanym serialem pierwszego półrocza 2020 roku wśród polskich użytkowników serwisu HBO GO jest "Wataha" z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską w rolach głównych. To nie jedyna krajowa produkcja, która znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Z danych udostępnionych przez nadawcę, opublikowanych przez Wirtualne Media, wynika, że polska "Wataha" to najchętniej oglądany serial HBO GO w okresie styczeń-czerwiec 2020 roku. Trzeci sezon oryginalnej produkcji HBO Europe miał premierę w grudniu zeszłego roku. Na kolejnych miejscach podium znalazły się zagraniczne produkcje: "Outsider" i "Westworld".

"Wataha" ulubionym serialem Polaków w HBO GO, tuż za podium "Czarnobyl"

Dopiero na czwartym miejscu rankingu jest światowy hit "Czarnobyl", aktualnie najlepszy serial limitowany lub film telewizyjny według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, przyznającego Złote Globy. Na liście znalazło się miejsce także dla polskiego serialu "Ślepnąc od świateł" z Kamilem Nożyńskim w roli głównej (z 2018 roku).

Przeczytaj fragmenty książki "Czarnobyl. Spowiedź reportera". To on zrobił jedyne zdjęcie kilka godzin po wybuchu w elektrowni >>

"Wataha" zadebiutowała w HBO w 2014 roku, od początku pierwszoplanowe role grają Leszek Lichota, który wciela się w pogranicznika z Bieszczad Wiktora Rebrowa, oraz Aleksandra Popławska, czyli serialowa prokurator Iga Dobosz. W 2018 i 2020 roku serial został nagrodzony statuetką Orły dla najlepszego filmowego serialu fabularnego. W trzeciej serii do obsady dołączył m.in. Borys Szyc. Jego bohater to pułkownik Kuczer, który zostaje wysłany do bieszczadzkiej straży granicznej, aby "zaprowadzić w niej porządek".

Zobacz wideo "Wataha". Borys Szyc: Trzeci sezon zaskoczy wieloma odniesieniami do tego, co dzieje się teraz w kraju

Najpopularniejsze seriale HBO GO w 2020 roku

  1. "Wataha"
  2. "Outsider"
  3. "Westworld"
  4. "Czarnobyl"
  5. "Nowy papież"
  6. "Gra o tron"
  7. "Zero zero zero"
  8. "Ślepnąc od świateł"
  9. "Młody papież"
  10. "Wielka"
Więcej o: