Msza święta online na żywo - gdzie obejrzeć 26 lipca?

Msza święta na żywo 26 lipca transmitowana będzie przez stacje telewizyjne oraz radiowe. Sprawdź, o której można ją obejrzeć online lub w TV, czy posłuchać w radiu.

Msza 26 lipca: jakie święto?

Niedziela 26 lipca 2020 to kolejna niedziela zwykła w bieżącym roku liturgicznym. Wierni Kościoła Katolickiego zobowiązani są w tym dniu do uczestnictwa w mszy świętej. Jest to wyraz dbałości o więź z Bogiem i wspólnotą Kościoła. Jak powiedział papież Franciszek: 

My, chrześcijanie musimy uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., ponieważ tylko dzięki łasce Jezusa, z Jego żywą obecnością w nas i między nami, możemy wypełniać Jego przykazanie i w ten sposób być Jego wiarygodnymi świadkami

Brak uczestnictwa w Eucharystii jest grzechem śmiertelnym. Zwolnieni z uczestnictwa w niej są tylko chorzy lub osoby sprawujące opiekę nad kimś niesamodzielnym. Od pewnego czasu dyspensą od uczestnictwa w niedzielnej mszy objęci są seniorzy, którzy w dobie koronawirusa są szczególnie narażeni na utratę zdrowia i życia. Pozostałe osoby są zaś zobowiązane do wypełniania obowiązków wynikających z ich wiary. Duchowni przypominają także, że obejrzenie lub odsłuchanie transmisji mszy nie zwalnia z obecności w kościele i jej nie zastępuje.

Msza online: gdzie obejrzeć w internecie?

Msza online jest rozwiązaniem dla osób, które z ważnych przyczyn nie mogą osobiście uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, a mimo to chciałyby poczuć w tym dniu łączność z modlącymi się wiernymi. Można ją obejrzeć za pośrednictwem stron internetowych lub kanałów wielu polskich parafii i to nie tylko tych największych. Jak co tydzień transmisję mszy świętej online można zobaczyć na stronie internetowej Sanktuarium Bożej Opatrzności w Warszawie. Wierni mogą także skorzystać z transmisji z tak popularnych miejsc kultu, jak Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Transmisja mszy świętej na kanałach telewizyjnych

Od kilku miesięcy wiele stacji telewizyjnych na stałe wprowadziło do swoich ramówek transmisję mszy świętej. Początkowo było to związane z pandemią koronawirusa i ograniczeniem ilości wiernych w kościołach. Obecnie jednak wciąż wiele osób korzysta z takiej formy modlitwy i zjednoczenia z innymi wiernymi. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję mszy świętej 26 lipca:

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie

Msza św. na żywo w radiu

Również radio stwarza możliwość wysłuchania mszy św. na żywo w formie audycji. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które w tym dniu pozostają w trasie albo zwyczajnie nie posiadają telewizora. Gdzie wysłuchamy mszy na żywo w niedzielę 26 lipca?

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia Msza św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: