Msza święta online na żywo: gdzie obejrzeć 2 sierpnia?

Msza święta online na żywo 2 sierpnia, będzie transmitowana w internecie. Jak w każdą niedzielę można zobaczyć ją w telewizji albo wysłuchać w radiu. Sprawdź, gdzie dzisiaj obejrzeć mszę.

Msza 2 sierpnia: dlaczego wierni muszą wziąć w niej udział?

Msza 2 sierpnia 2020 przypada w kolejną z rzędu niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Wierni Kościoła Katolickiego w dniu tym zobowiązani są do udziału w Eucharystii. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż uczestnictwo w cotygodniowej liturgii jest jednym z kroków, które przybliżają chrześcijan do zbawienia.

Msza święta jest zgodnie z nauką Kościoła uobecnieniem Ofiary Jezusa Chrystusa: Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Jest to ofiara, dzięki której wierni mogą zostać zbawieni. Jak wskazuje nauka Kościoła Katolickiego, nikt nie może wejść do nieba inaczej niż przez Jezusa Chrystusa i dzięki Jego Ofierze Krzyżowej. Na jej pamiątkę ustanowiono sakrament Eucharystii. Obecność na mszy przybliża do zbawienia, dlatego Kościół nakazuje uczestnictwo w niej w niedziele i najważniejsze święta. Zachęca także do udziału w sakramencie w dni powszednie. 

Msza online: gdzie można ją obejrzeć w niedzielę i w dni powszednie?

Msza online upowszechniła się w czasie epidemii koronawirusa. Wielu wiernych, którzy ze względu na obostrzenia i ograniczenia w liczbie osób mogących znajdować się w świątyni, korzystało z takiej formy łączności ze wspólnotą Kościoła. Chociaż obecnie obostrzenia te zostały zniesione, a każdy kto chce może przyjść do kościoła pod warunkiem zachowania zasad sanitarnych (maseczki i dystans społeczny), to wiele osób wciąż korzysta z możliwości obejrzenia mszy w internecie. Umożliwiają to niektóre parafie, m.in.: Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie-Tyńcu.

Najbardziej popularne transmisje internetowe prowadzą: Sanktuarium Bożej Opatrzności w Warszawie oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 

Transmisja mszy świętej w telewizji: 2 sierpnia

Transmisja mszy świętej dostępna jest także za pośrednictwem różnych kanałów telewizyjnych. Gdzie będzie można ją obejrzeć w niedzielę 2 sierpnia?

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z kościoła pw. Świętego Krzyża w Łapach

Msza św na żywo w radiu

Dla osób, które preferują słuchanie radia zamiast oglądania telewizji, również istnieje szansa wysłuchania mszy św na żywo w każdą niedzielę.

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: