Msza święta online na żywo 9 sierpnia - gdzie można obejrzeć?

Msza święta na żywo 9 sierpnia będzie do obejrzenia na ogólnodostępnych kanałach telewizyjnych i radiowych. Wierni mogą także uczestniczyć w transmisji mszy świętej online.

Msza 9 sierpnia: obowiązek uczestnictwa mimo epidemii?

Msza święta jest dla katolików najważniejszym, kulminacyjnym momentem w ciągu tygodnia. Eucharystia ustanowiona została na pamiątkę męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, bez której wierni Kościoła nie mogliby dostąpić zbawienia. Dlatego tak ważne jest, aby każdy wierzący co niedzielę uczestniczył w niej, a także by był w stanie łaski uświęcającej, czyli miał możliwość przyjęcia sakramentu Komunii. Msza 9 sierpnia to 19 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Wierni, którzy uczestniczyć będą w niej, usłyszą czytanie o tym jak Bóg objawia się Eliaszowi (1 Krl 19, 9a. 11-13a) oraz fragment mówiący o tym, że Izrael jest ludem Bożym (Rz 9, 1-5). Ewangelia przeznaczona na niedzielę 9 sierpnia przypominać zaś będzie o tym jak Jezus chodził po jeziorze (Mt 14, 22-33). 

Mimo ciągłego trwania epidemii dyspensa od uczestnictwa we mszy została zniesiona, a wszyscy wierni zobowiązani są do osobistego udziału w liturgii.

Msza online: gdzie trwają transmisje?

Msza online to stosunkowo nowy sposób trafiania z Ewangelią do ludzi. Rozwinęła się jednak mocno w czasie epidemii - okres ten pokazał, że wiele aspektów życia ludzkiego można przenieść do sieci, w tym także sprawy związane z wiarą. Największą popularnością cieszą się zdecydowanie msze online ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, które możemy znaleźć na oficjalnej stronie internetowej parafii. 

Transmisja mszy w telewizji: o której godzinie będzie można ją zobaczyć?

Tradycyjnie, jak co tydzień, na wybranych kanałach telewizyjnych będzie można obejrzeć transmisję mszy. Oto lista dostępnych w najbliższą niedzielę mszy na żywo w TV:

 • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
 • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
 • 13:00 - TVP Polonia - Transmisja mszy świętej z kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi

Msza św na żywo w radiu

Stacje radiowe również wychodzą naprzeciw oczekiwaniom grupy swoich słuchaczy. Msze św na żywo w radiu można odsłuchać w dostępnym na terenie całego kraju Programie Pierwszym Polskiego Radia, ale też w rozgłośniach katolickich o bardziej lokalnym zasięgu. 

 • 6:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 9:00 Program Pierwszy Polskiego Radia - Msza św. z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie
 • 10:00 Radio Głos - Msza św.
 • 11:00 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 15:30 Radio Jasna Góra - Msza św.
 • 20:00 Radio Jasna Góra - Msza św.

Zobacz też: Święta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Więcej o: