HBO rusza z pracami nad prequelem "Gry o tron". Znajdą najpiękniejszą kobietę w Westeros?

HBO zaczyna poszukiwania pierwszoplanowych aktorek, które mają grać w "House of the Dragon". Produkcja będzie opowiadać o przodkach Daenerys Targaryen.

Jak donosi EW, zaczęły się castingi do serialu, którego akcja będzie się rozgrywać na 300 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron".

Zobacz wideo Bitwa Bękartów. Poznajcie kulisy produkcji największej sceny batalistycznej w Grze o Tron

Prequel "Gry o tron" - ruszają castingi, premiera w 2022 roku

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że producenci szukają aktorek do ról Rhaenyry Targaryen i Alicent Hightower. W "Pieśni lodu i ognia" pojawia się wzmianka o Rhaenyrze - jest tam opisana jako jedna z najpiękniejszych kobiet w Westeros.

Fabuła "House of the Dragon" obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków, a będące historią upadku potężnego rodu, z którego wywodzi się grana przez Emilię Clarke Daenrys Targaryen - ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki, i dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu. Scenariusz powstaje na podstawie książki George'a R.R. Martina zatytułowanej "Ogień i krew".

"Gra o tron". George R.R. Martin o ostatnim sezonie serialu: Nie był całkowicie wierny >>

HBO podjęło już decyzję, że powstanie 10 odcinków pierwszego sezonu, a premiera jest zapowiedziana na 2022 roku. Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie wydarzenia zostaną w nich pokazane. Być może na ekranie zobaczymy m.in. rządzącego w czasach pokoju króla Viserysa I, którego na tronie zastąpiła ujeżdżająca smoki Rhaenyra Targaryen - pierwsza królowa Westeros. Alicent Hightower to jej macocha, druga żona władcy. Była matką Aegona II - to on podważył prawo przyrodniej siostry do tronu i wywołał wojnę domową.

Więcej o: