Piotr Kraśko zadebiutuje w roli prowadzącego "Fakty" TVN. Na stanowisku zastąpił Justynę Pochanke

Piotr Kraśko zadebiutuje w roli prowadzącego głównego wydania "Faktów". Dziennikarz objął nowe stanowisko po tym, jak Justyna Pochanke zrezygnowała z pracy i odeszła z redakcji dziennika telewizyjnego.

Już w środę 22 lipca zobaczymy Piotra Kraśkę po raz pierwszy w roli prowadzącego program "Fakty" oraz następującego po nim programu "Fakty po Faktach". Dziennikarz jest związany z Grupą TVN od czterech lat, ale to będzie jego debiut na antenie programu głównego TVN.

Piotr Kraśko zadebiutuje w roli prowadzącego "Faktów". Ze stacją TVN związany jest od 2016 r.

Wcześniej, w latach 2008-2016, Kraśko był prowadzącym "Wiadomości" w TVP oraz programu "Dziś Wieczorem" w TVP Info. W kwietniu 2016 r. przeszedł do Grupy TVN, gdzie został prowadzącym programu "Fakty z zagranicy" na antenie TVN24 BIS oraz porannego programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN".

- To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania - powiedział Kraśko dla portalu wirualnemedia.pl.

- Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - dodał Michał Samul, szef pionu informacji TVN.

Debiut Piotra Kraśki w roli prowadzącego głównego wydania "Faktów" będzie można zobaczyć w środę 22 lipca o godz. 19. na antenie TVN oraz TVN24 BiS.

Kraśko objął nową funkcję po odejściu z TVN-u Justyny Pochanke

Piotr Kraśko trafił do redakcji "Faktów" na wskutek odejścia Justyny Pochanke z Grupy TVN. Dziennikarka odeszła ze stacji po 19 latach pracy. Główne wydanie "Faktów" prowadziła od 2004 r. Pod koniec zeszłego roku odszedł również redaktor naczelny "Faktów", Adam Pieczyński, który prywatnie jest mężem Justyny Pochanke.

- Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie „Faktów” i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe - napisała w mailu do pracowników TVN Pochanke.

Więcej o: