"BrzydUla 2". Jacek Braciak nie wróci do serialu. Zastąpią go Piotr Rogucki i Rafał Mohr

TVN przygotowuje nową odsłonę serialu "BrzydUla". Fani produkcji mogą być niepocieszeni, bo liczne źródła podają, że nie zobaczymy już Jacka Braciaka w roli ekscentrycznego projektanta mody Pshemko. Na jego miejsce wejdą Miro i Sławo, w których wcielą się Rafał Mohr i Piotr Rogucki.

"Świat Seriali" informuje, że Jacek Braciak, który wykreował w "BrzydUli" charakterystyczną postać Pshemka, "aktualnie skupia się na innych projektach i po prostu nie był zainteresowany udziałem w kontynuacji telenoweli". Twórcy znaleźli mu ciekawych następców - zamiast Pshemko w serialowym Domu Mody Febo & Dobrzański będą pracować Miro i Sławo. Dynamiczny duet zagrają Rafał Mohr i Piotr Rogucki.

Zobacz wideo Zdjęcia do "BrzydUli" trwają, a Julia Kamińska zdradza, co dzieje się na planie

"BrzydUla 2". Piotr Rogucki jako uszczypliwy projektant mody

Jak podaje "Świat Seriali", Sławo i Miro są "jak sól i pieprz, a właściwie jak sól i cukier. Para nie do pary zarówno w pracy, jak i prywatnie. Prawdziwi artyści, którzy kłócą się dosłownie o wszystko. Praca nad każdym nowym pokazem prowadzi ich na skraj rozstania".

Grany przez Rafała Mohra Miro uwielbia stonowane kolory i czerń, sam natomiast ma być "spokojny, powolny, melancholijny i wyjątkowo wredny". Z kolei Sławo, czyli Piotr Rogucki, jest nerwowym i wybuchowym cholerykiem. "Bardzo bystry, a jednocześnie uszczypliwy i równie wredny jak jego druga połowa. Uwielbia wszystko, co rzuca się w oczy i świeci - złoto, srebro i neony" - czytamy w "ŚŚ".

 

Choć Piotr Rogucki jest znany szerokiej publiczności przede wszystkim jako wokalista zespołu Coma oraz artysta solowy (ostatnio w duecie z Kubą Karasiem), warto przypomnieć, że to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na koncie ma zarówno role teatralne, jak i filmowe oraz telewizyjne - występował m.in. w serialach "Czas honoru", "Stulecie winnych" i "Oficerowie" czy filmach "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Gotowi na wszystko. Exterminator" albo "Miasto 44".

"BrzydUla 2". O czym opowie kontynuacja hitowego serialu?

"Brzydula" to polska adaptacja amerykańskiej produkcji "Brzydula Betty", która zdobyła serca setek tysięcy widzów. TVN wyemitował ostatni odcinek perypetii Uli Cieplak (Julia Kamińska) w grudniu 2009 roku. Jak zapowiedziała Kamińska w programie "Dzień Dobry TVN", 11 lat później grana przez nią Ula ma powrócić do dawnego wizerunku. - Moja bohaterka ponownie - tak jak w pierwszej części - będzie odbiegała od aktualnych kanonów piękna, często nieosiągalnych. W związku z czym przez niektórych ludzi, takich powierzchownych, będzie postrzegana jako nieatrakcyjna - mówiła aktorka.

Julii Kamińskiej ponownie będzie partnerować Filip Bobek, wcielający się w Marka Dobrzańskiego, szefa i ukochanego Uli. - Będzie się działo. Chyba takim najlepszym tropem i takim oczywistym byłoby to, że Ula i Marek będą razem i pewnie będą mieli dziecko - córeczkę albo synka, ale scenariusz będzie wyglądał nieco inaczej, drodzy państwo - zapewnił aktor.

Zobacz więcej: Wiemy, co wydarzy się w nowym sezonie "BrzydUli"! Aktorzy serialu zdradzają: Będzie się działo >>

Więcej o: