"Nie ma Boga, my jesteśmy". Tak będzie wyglądać "Król" Szczepana Twardocha na ekranie [ZWIASTUN]

Już jesienią będziemy mogli obejrzeć nowy serial "Król" na podstawie głośnej książki Szczepana Twardocha. I po tym, jak zobaczyliśmy pierwszy zwiastun produkcji reżyserowanej przez Jana P. Matuszyńskiego, musimy przyznać, że nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć więcej. Arkadiusz Jakubik i Michał Żurawski wyglądają niezwykle groźnie.

Wiele wskazuje na to, że "Król" będzie jednym z najgłośniejszych polskich seriali tego roku. Scenariusz powstał na podstawie jednej z bardziej poczytnych polskich książek ostatnich lat, sam autor pomagał pisać dialogi, a do tego realizacją zajął się świetny reżyser, który dobrał do tego wyśmienitą obsadę. Pierwsze kadry widoczne na premierowym zwiastunie wyglądają niezwykle klimatycznie.

Jest pierwszy zwiastun serialu "Król"

Kto zostanie królem Warszawy? Jak widać w poniższym zwiastunie, walka będzie zacięta:

Zobacz wideo

Akcja "Króla" rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, a dokładnie w roku 1937 roku. Nastroje są napięte - miasta nie ominęły faszystowskie zapędy polskich i zagranicznych polityków. Tymczasem stolicą trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy - w tej roli zobaczymy doskonałego Arkadiusza Jakubika. Prawą ręką Kuma jest bokser Jakub Szapiro - tego gra z kolei Michał Żurawski.

Szapiro ma ambicję, by kiedyś przejąć władzę od Kuma i zostać królem miasta. Póki co jest jednak królem życia, który angażuje się w powikłane relacje z trzema różnymi kobietami. Jedną z nich, jego kochankę Ryfkę Kij, zagra Magdalena Boczarska. Nie znaczy to, że zapomina o swoich ambicjach. Kiedy pod jego opiekę trafia młody chłopak imieniem Mosze, typuje go nawet na swojego następcę i zaczyna w tym kierunku szkolić. Uknuty przez przeciwników Szapiro spisek może jednak zmienić nie tylko układ władzy w Warszawie, lecz wpłynąć na cały kraj. Jakub będzie musiał stoczyć na ulicach miasta decydującą walkę o władzę.

Poza Żurawskim i Jakubikiem w obsadzie znaleźli się też: Kacper Olszewski, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski.

Serial na podstawie powieści Szczepana Twardocha wyreżyserował Jan P. Matuszyński, twórca głośnego filmu o Beksińskich "Ostatnia rodzina" czy reżyser poszczególnych epizodów innych produkcji Canal Plus takich jak popularna "Wataha" i "Nielegalni" z Grzegorzem Damięckim w roli głównej. Zdjęcia kręcił Kacper Fertacz, zaś scenariusze do poszczególnych odcinków pisali Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch. Pisarz był także konsultantem produkcji i napisał dialogi powieści.

Więcej o: