Ksiądz, bokser, były skazaniec - to bohater nowego serialu HBO. Premiera w Wenecji

Nowy hiszpański serial HBO Europe "30 srebrników" będzie miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Premiera w HBO i HBO GO jeszcze w tym roku.
Zobacz wideo 30 srebrników - zwiastun serialu HBO Europe

"30 srebrników" będzie można po raz pierwszy zobaczyć podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, który odbędzie się w dniach 2–12 września. Produkcja pokazana zostanie poza konkursem, w ramach pokazu specjalnego.

HBO zaprezentuje serial w Wenecji. O czym jest "30 srebrników"?

Serial "30 srebrników" będzie opowiadać o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández) - egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć. Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dociec prawdy oraz znaczenia pewnej tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, która okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata.

Serial wyreżyserował uznany hiszpański reżyser Álex de la Iglesia, który wraz z Jorgem  Guerricaechevarríą odpowiada także za scenariusz. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Steve Matthews, Miguel Salvat oraz Antony Root. Álex de la Iglesia i Carolina Bang są producentami wykonawczymi reprezentującymi Pokeepsie Films.

Premiera serialu w HBO i HBO GO odbędzie jeszcze w tym roku w krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. W późniejszym terminie serial zadebiutuje także w HBO w Ameryce Łacińskiej.

Więcej o: