"Dom z papieru". Netflix zapowiedział piąty sezon przebojowego serialu. Nadchodzi wielki finał

Netflix ogłosił, że powstanie piąta część hiszpańskiego serialu "Dom z papieru", w której zobaczymy finał wielkiego skoku. Produkcja rusza 3 sierpnia. Co wiemy o ostatniej serii wielkiego hitu Netfliksa?
Zobacz wideo

Twórcą piątego sezonu "Domu z papieru" jest Alex Pina, a za produkcję odpowiada Vancouver Media na zlecenie Netflix. Finałowa część serialu będzie się składać z dziesięciu odcinków. Pina, twórca i producent wykonawczy, powiedział:

Prawie cały rok myśleliśmy o tym, jak rozbić naszą szajkę. Jak przechytrzyć Profesora. Jak doprowadzić do sytuacji, które dla wielu bohaterów staną się bez wyjścia. W efekcie powstała piąta część serialu 'Dom z papieru'. Zobaczymy jeszcze bardziej dzikie i ekstremalne oblicze toczącej się walki i będzie to z pewnością najbardziej niezwykły i wciągający sezon serialu.

Zobacz też: "Dom z papieru". W nowym sezonie bohaterowie śpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II >>

"Dom z papieru". Ostatni skok z nowymi kolegami

Potwierdzono przy tym informacje, że do obsady serialu dołączą Miguel Ángel Silvestre ("Sky Rojo", "Sense 8") i Patrick Criado (nominowany do hiszpańskiej nagrody filmowej Goya za występ w "Wielka hiszpańska rodzina", "Życie bez pozwolenia"). Bez zmian na ekranie będziemy oglądać takich aktorów jak: Úrsula Corberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Itziar Ituño (Lizbona), Pedro Alonso (Berlin), Miguel Herrán (Rio), Jaime Lorente (Denver), Esther Acebo (Sztokholm), Enrique Arce (Arturo), Darko Peric (Helsinki), Hovik Keuchkerian (Bogota), Luka Peros (Marsylia), Belén Cuesta (Manila), Fernando Cayo (Porucznik Tamayo), Rodrigo de la Serna (Palermo), Najwa Nimri (Inspektor Sierra), José Manuel Poga (Gandia) i wielu innych.

Producentem wykonawczym serialu będzie Jesús Colmenar, wraz z Alexem Piną, który będzie pełnił także funkcję showrunnera. Cristina López Ferraz powraca w roli kierownika produkcji i producenta wykonawczego. Javier Gómez Santander (główny scenarzysta), Migue Amodeo (autor zdjęć) i Esther Martínez-Lobato są rónież koproducentami serialu. Za reżyserię piątej części "Domu z papieru" odpowiadają: Jesús Colmenar, Koldo Serra i Álex Rodrigo.

Zobacz też: "Dom z papieru". Berlin, Nairobi i inni. Skąd wzięły się imiona postaci? >> 

Więcej o: