Leonardo DiCaprio produkuje serial. To ekranizacja ostatniej powieści Aldousa Huxleya

Leonardo DiCaprio w ostatnim czasie był zajęty pracą nad nadchodzącym filmem Martina Scorsesego. Teraz zabiera się za projekt, który wyprodukuje jego studio Appian Way. Variety podaje, że aktor pomoże zekranizować ostatnią powieść Aldousa Huxleya.
Zobacz wideo

W lipcu premierę miał serial "Brave New World" z Demi Moore i Aldenem Ehrenreichem, którego scenariusz bazuje na znanej powieści Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat". Niebawem na mały ekran zostanie przeniesiona jego kolejna, o wiele mniej popularna książka - to za sprawą Leonardo DiCaprio. Appian Way - firma produkcyjna, której szefuje aktor - wyprodukuje serial "Wyspa".

Zobacz też: Demi Moore w serialu "Nowy wspaniały świat". Życie bez pieniędzy i z obowiązkowymi orgiami seksualnymi >>

"Wyspa". Leonardo DiCaprio zakłada producenckie buty

Ostatnia książka Huxleya, opublikowana w 1962 roku, opowiada o cynicznym dziennikarzu, który rozbił się na fikcyjnej utopijnej wyspie Pala na Oceanie Indyjskim. Pierwotnie miał za zadanie eksploatować zasoby naturalne wyspy, ale stopniowo odkrywa niezależne, rozwinięte społeczeństwo. Wkracza w środowisko nowo poznanych ludzi, ich kulturę i tradycje - w tym psychodeliczne przygody i alternatywne struktury społeczne. Jego doświadczenia całkowicie zmieniają bieg jego misji. Huxley napisał "Wyspę" jako utopijny kontrapunkt do swojego najsłynniejszego dzieła, czyli wspomnianej dystopijnej powieści "Nowy wspaniały świat" z 1932 roku. "Wyspa" porusza tematy wolności i potęgi ludzkiego potencjału. 

Leonardo DiCaprio będzie producentem wykonawczym z ramienia Appian Way wraz z George'em DiCaprio i Rose Sharon. Andrew Alter i Jason Whitmore będą producentami wykonawczymi dla IGC Films. Firma Appian Way rozpoczęła działalność w 2004 roku i ma na koncie wkład w kilkanaście filmów fabularnych, w tym "Aviator", "Wyspa tajemnic”, "Idy marcowe”, "Runner Runner", "Wilk z Wall Street", "Zjawa", za którą DiCaprio dostał pierwszego Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, a także "Robin Hood" i "Richard Jewell".

Zobacz też: Policzyli, który aktor przeklina najwięcej w filmach. Leonardo DiCaprio przegrał o 15 przekleństw >>

<<Reklama>> Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: