Najlepszy serial platformy Netflix? "Dark". Jego twórcy znowu pracują dla Netfliksa

Gdy użytkownicy serwisu Rotten Tomatoes wybierali w tym roku najlepszy serial produkowany dla platformy Netflix (brali pod uwagę tylko oryginalne produkcje serwisu), nie zwyciężył żaden amerykański tytuł, a niemiecki "Dark". Na pewno wielu fanów tej historii ucieszy fakt, że twórcy serialu szykują nowy serial. Jego tytuł to "1899".
Zobacz wideo "Dark" sezon 3. Zwiastun jednego z najwyżej ocenianych seriali Netflixa

"1899" to jeden z seriali, który ma powstać po tym, jak twórcy "Dark" po jego sukcesie podpisali z Netfliksem kontrakt, który ma zapewnić dalszą owocną współpracę.

Najlepszy serial na platformie Netflix? W wielkim głosowaniu nie wygrywa "Stranger Things" ani "House of Cards" >>

Netflix i twórcy "Dark" szykują nowy serial. O czym będzie "1899"?

Jantje Friese i Baran bo Odar już od jakiegoś czasu szykowali się do realizacji tego projektu - o "1899" mówiło się już w 2018 roku, ale wtedy kręcony był jeszcze "Dark". Po premierze trzeciego (i zarazem ostatniego sezonu) twórcy wzięli się do pracy nad kolejną produkcją. Ma to być dramat historyczny z elementami horroru, którego bohaterami będą emigranci z Londynu do Nowego Jorku. Łączą ich wspólne nadzieje i marzenia dotyczące przyszłości w nowym kraju, ale gdy odkrywają na morzu dryfujący statek, na którym też znajduje się grupa osób, wszystko się zmieni. Sen o lepszym świecie przemieni się w straszny koszmar. Friese i Odar napisali:

To, co nas zapaliło do tego pomysłu, to idea prawdziwie europejskiego serialu ze zróżnicowaną, międzynarodową obsadą. Sercem tego serialu jest pokazanie tego, co nas łączy, a co dzieli. I w jaki sposób strach może być przyczyną tego, że zawładnie nami to drugie.

O ile bohaterowie "Dark" mówili po niemiecku, o tyle w "1899" będziemy słyszeć na ekranie angielski. Odar pokazał w mediach społecznościowych, jak wyglądał pierwszy dzień prac nad scenariuszem. W pokoju spotkała się międzynarodowa grupa scenarzystów. Oprócz niego i Friese nad pierwszym odcinkiem (tytuł "The Ship") pracują: Emil Nygaard Albertsen (Dania), Coline Abert (Francja), Emma Ko (Wielka Brytania), Jerome Bucchan-Nelson (Wielka Brytania), Dario Madrona (Hiszpania) i Joshua Long (USA).

 

Netflix - nowości na sierpień 2020. Gorące premiery lata >>

Więcej o: