Te seriale zostały anulowane. Które produkcje nie doczekają się kontynuacji?

Które seriale zostały anulowane na Netflixie i HBO GO? Sprawdź, aktualną listę produkcji, które nie doczekają się kontynuacji.

Anulowane seriale 2020: od czego zależy sukces produkcji?

Jak co sezon, wielbiciele seriali z utęsknieniem czekają na decyzję producentów, czy ich ulubieni bohaterowie pojawią się na ekranach w nowych odsłonach. Choć pierwsza połowa roku była zaskakująca dla przemysłu filmowego ze względu na koronawirusa i obostrzenia z nim związane, to powoli odmrażane są kolejne produkcje, a ekipy wracają na plany. Zapadają także decyzje co do kontynuacji serialowych tytułów lub ich anulowania w 2020 roku. O tym, czy dany serial będzie w dalszym ciągu nagrywany decyduje bardzo wiele czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma oglądalność, ale też to, czy produkcja "na siebie zarabia" i przynosi odpowiednie zyski twórcom. Z którymi bohaterami widzowie będą musieli rozstać się już w tym roku?

Zobacz też: Netflix - nowości na sierpień 2020. Gorące premiery lata

Anulowane seriale na Netflixie: z którymi bohaterami nie zobaczymy się więcej?

W 2020 roku pojawiło się już kilka pewnych informacji co do anulowania produkcji seriali emitowanych na platformie Netflix. Widzowie muszą pożegnać się m.in. z:

 • "Ania, nie Anna"- to nowa adaptacja losów Ani z Zielonego Wzgórza, która nawiązuje do powieści Lucy Montgomery. W serialu jednak postawiono na nieco inne przedstawienie głównej bohaterki - zdecydowanie dużo więcej miejsca poświęcono jej wewnętrznym rozterkom. Serial doczekał się 3 sezonów i mimo grona wiernych widzów nie została zaakceptowana jego kontynuacja.
 • "Mesjasz" - kontrowersyjny serial pokazujący historię współczesnego Mesjasza i tego jak jest traktowany przez społeczeństwo XXI wieku; choć serial niewątpliwie ma potencjał to prawdopodobnie do jego anulowania, przyczyniły się protesty środowisk katolickich, które uznają go za obraz obrażający uczucia religijne.
 • "Spinning out" - historia utalentowanej łyżwiarki, która ze względu na wypadek zmuszona jest przerwać swoją karierę; los daje jej drugą szansę lecz wykorzystanie jej nie będzie takie łatwe. Serial został anulowany po 1 sezonie.
 • "BoJack Horseman" - po 6 sezonach produkcja podjęła decyzję o zakończeniu serii o koniu, który postanawia odbudować swoją karierę, jednocześnie zmagając się z uzależnieniami i innymi kłopotami.
 • "V-Wars" - serial odwołujący się do popularnej mitologii wampirzej we współczesnym wydaniu nie przyjął się dobrze, nawet mimo głównej roli Iana Somerhaldera; podjęto decyzję o zaprzestaniu produkcji po 1 sezonie.
 • "October Faction" opowieść powstała na bazie komiksów Steve’a Nilesa i Damiena Robala doczekała się 10 odcinków i więcej już nie będzie.
 • "Medici" włosko-brytyjska produkcja historyczna zostaje zakończona wraz z 3 sezonem.
 • "Insatiable" - historia otyłej nastolatki poszukującej zemsty na prześladowcach zakończona zostanie po 2 sezonach.
Zobacz wideo "Ania, nie Anna" - ZWIASTUN finałowego sezonu

Zobacz też: Najlepsze filmy na Netflixie. Ranking propozycji do sprawdzenia

Anulowane seriale na HBO GO: które produkcje nie będą kontynuowane?

HBO GO również zdecydowało o anulowaniu kilku ważnych produkcji dostępnych na platformie. Wśród nich są m.in.:

 • ''Dolina Krzemowa'' - 6 sezon zgodnie z założeniami twórców jest ostatnim, który obejrzą widzowie; serial w nieco inny sposób opowiada o absurdach świata wielkiego technologicznego biznesu.
 • "Ballers" - to zabawna historia o życiu byłych i obecnych graczy futbolu; twórcy zapowiedzieli, że serial zakończy się na 47 odcinkach
 • "Pani Fletcher" - historia matki i syna oraz ich osobistych doświadczeń zakończy się na 1 sezonie.

Zobacz też: 10 najlepszych seriali HBO. Które szczególnie warto polecić?

Więcej o: