Siostra Ratched na sygnale. Netflix pokazał zwiastun serialu inspirowanego "Lotem nad kukułczym gniazdem"

Ryan Murphy, twórca m.in. "American Crime Story" i "American Horror Story", przedstawia historię o początkach jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina - siostry Ratched. Sarah Paulson wcieliła się w niezapomnianą pielęgniarkę z filmu "Lot nad kukułczym gniazdem". Mamy okazję poznać ją bliżej w pierwszym zwiastunie serialu.

"Ratched" to trzymający w napięciu serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana o historii pielęgniarki Mildred Ratched. W 1947 roku Mildred przyjeżdża do Północnej Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Kobieta rozpoczyna swoją przygodę jako oddana obowiązkom pielęgniarka. W miarę infiltracji systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrznia się jednak od dawna tląca się w niej ciemność, ujawniająca, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim.

Zobacz wideo

"Ratched". Ryan Murphy sięga po klasykę kina i daje jej nową twarz

Inspiracją do powstania serialu "Ratched" i postaci wykreowanej przez Evana Romansky’ego, była niezapomniana pielęgniarka z filmu "Lot nad kukułczym gniazdem". W kultowej produkcji poznaliśmy ją jako z pozoru miłą kobietę, w rzeczywistości - sadystkę terroryzującą pacjentów. Stosuje ona przestarzałe metody, takie jak leczenie elektrowstrząsami i lobotomię. Swoich pomocników wybiera na podstawie ich wrodzonego okrucieństwa i uległości. Jej metody i działania stopniowo pozbawiają pacjentów wolnej woli, człowieczeństwa i poczucia indywidualności. Dzięki Ryanowi Murphy'emu dowiemy się, co sprawiło, że Mildred Ratched jest tym, kim jest.

W serialu zagrali: Sarah Paulson (jako Mildred Ratched), Cynthia Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Judy Davis (jako siostra Betsy Bucket), Sharon Stone (jako Lenore Osgood), Jon Jon Briones (jako doktor Richard Hanover), Finn Wittrock (jako Edmund Tolleson), Charlie Carver (jako Huck), Alice Englert (jako Dolly), Amanda Plummer (jako Louise), Corey Stoll (jako Charles Wainwright), Sophie Okonedo (jako Charlotte) i Vincent D’Onofrio (jako gubernator George Wilburn). Producentami wykonawczymi serialu są: Ryan Murphy, Ian Brennan, Sarah Paulson, Alexis Martin Woodall, Aleen Keshishian, Jacob Epstein, Jennifer Salt, Margaret Riley, Michael Douglas, Robert Mitas i Tim Minear.

Netflix udostępni serial 18 września.

<<Reklama>> Książka "Lot nad kukułczym gniazdem" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: