Netflix udostępnia plakat i zwiastun filmu "Może pora z tym skończyć". Zdjęcia robił Łukasz Żal

Autorem zdjęć do filmu Charliego Kaufmana jest dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal. Premiera filmu "Może czas z tym skończyć" 4 września w serwisie Netflix.
Zobacz wideo Może czas z tym skończyć - film Netfliksa

Żal był nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów Pawła Pawlikowskiego - "Ida" oraz "Zimna wojna". Co więcej, to także on był operatorem na planie nominowanej do Oscara animacji "Twój Vincent". Teraz pracował z Charliem Kaufmanem przy filmie, który jest ekranizacją powieści Iana Reida.

- Genialnie pokręcona, koszmarna wyprawa w głąb kruchych osobowości młodych kochanków. Moje klimaty! - powiedział o tej książce Charlie Kaufman, reżyser "Zakochanego bez pamięci" oraz "Adaptacji" i... postanowił napisać scenariusz i zrobić z niej film. W produkcję zaangażowany jest Netflix.

Łukasz Żal ma na koncie już dwie nominacje do Oscara. A zdjęcia do "Idy" robił przez przypadek >>

Netflix kręci z Łukaszem Żalem. Jaka jest fabuła filmu?

Mimo wątpliwości co do swojego związku młoda kobieta (Jessie Buckley) wyjeżdża ze swoim nowym chłopakiem (Jesse Plemons) na jego rodzinną farmę, na której zostaje uwięziona z powodu śnieżycy w towarzystwie matki (Toni Collette) i ojca (David Thewlis) Jake’a. Pobyt ten sprawia, że kobieta zaczyna kwestionować wszystko, co dotąd sądziła na temat siebie, swojego chłopaka i wielu innych rzeczy. Reżyserem i autorem scenariusza filmu Może pora z tym skończyć jest nagrodzony Oscarem Charlie Kaufman (Zakochany bez pamięci), a operatorem dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal (Ida w 2015 r. i Zimna wojna w 2019 r.). Na podstawie bestsellerowej powieści Iaina Reida o tym samym tytule.

Więcej o: