Magdalena Boczarska jako "dziewczyna Bondy". TVN szykuje nowy polski serial kryminalny

Katarzyna Bonda jest jedną z poczytniejszych polskich pisarek, a Magdalena Boczarska jedną z najlepszych polskich aktorek. Nic też dziwnego, że TVN zdecydował się na stworzenie serialu kryminalnego na podstawie książek tej pierwszej z tą drugą w roli głównej - to zwycięski duet już na samym początku.
Zobacz wideo

Sasza Załuska to policyjna profilerka z trudną przeszłością i główna bohaterka popularnych powieści kryminalnych autorstwa Katarzyny Bondy często zwaną "polską Agatą Christie". I to właśnie tej postaci będzie poświęcony najnowszy serial kryminalny ze stajni TVN-u. O tym, że powstanie dopiero co poinformowały same Bonda i Boczarska.

Magdalena Boczarska jako "dziewczyna Bondy"

Serial na podstawie serii powieści "Cztery Żywioły Saszy Załuskiej" Katarzyny Bondy w telewizji nazywać będzie się nieco krócej, bo "Żywioły Saszy". W tym paśmie ukazały się książki "Pochłaniacz - Powietrze", "Okularnik - Ziemia", "Lampiony - Ogień" i "Czerwony pająk - Woda". Zgodnie z raportem o polskim czytelnictwie w 2019 roku, który przygotowała Biblioteka Narodowa, Katarzyna Bonda zajęła siódme miejsce na liście najpopularniejszych polskich pisarzy, a ciekawostką jest to, że prawa do wydawania jej książek wykupił brytyjski wydawca Stephena Kinga!

>>> Procent więcej Polaków czyta książki. Remigiusz Mróz popularniejszy od Olgi Tokarczuk <<<

Pisarka opublikowała zdjęcie z Magdaleną Boczarską w mediach społecznościowych i zapowiedziała:

Niespodzianka w progresie. Więcej szczegółów po wakacjach! Trzymajcie proszę kciuki!!!

Więcej szczegółów poznamy więc po wakacjach, ale już teraz wiadomo, że produkcja realizowana jest na potrzeby strony player.pl i będzie dostępna w pierwszej kolejności dla jej płatnych użytkowników, dopiero później zawita na telewizyjnej antenie.

 

To kolejna z powstających w ostatnich latach ekranizacji polskich powieści kryminalnych - sam TVN przeniósł już na ekran m.in. serię Remigiusza Mroza o Joannie Chyłce, HBO przygotowało "Ślepnąc od świateł" na podstawie książki Jakuba Żulczyka, a Canal+ miało swoje "Żmijowisko" ze scenariuszem przygotowanym na bazie kryminału Wojciecha Chmielarza.  

Warto tu też dodać, że kierujący platformą TVN zdecydował się zachęcić potencjalnych użytkowników i tych bardziej niecierpliwych widzów do założenia tam konta za pomocą ciekawej promocji: w sierpniu i wrześniu na tvn-owskich profilach na Facebooku i YouTubie będzie można obejrzeć pierwsze odcinki seriali "Chyłka- Zaginięcie", "Kod genetyczny", "Odwróceni. Ojcowie i córki", "Motyw" i "Pod powierzchnią". Jest haczyk - zaplanowano już dokładny rozkład darmowych transmisji. Już w najbliższy czwartek o godzinie 10 rano w sieci będzie można napatrzeć się na pierwszy odcinek "Chłyki" z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Następne w kolejce są "Kod" (20.08), "Odwróceni" (27.08), "Motyw" (03.09) i "Pod powierzchnią" (10.09) - swoją drogą, w tym ostatnim jedną z głównych ról gra Magdalena Boczarska.

Więcej o: