Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO

Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat to historie, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Mroczna opowieść z kryminalnym wątkiem w tle, a może coś w klimatach science fiction? Przebieraj w komediach, serialach obyczajowych czy sensacyjnych - sprawdź, które z nich warto obejrzeć.

Wciągające seriale: Netflix. Które z nich warto zobaczyć?

Netflix oferuje bardzo różne wciągające seriale. Na jednej z najpopularniejszych platform streamingowych odnajdziesz najlepsze produkcje, które urzekną Cię wyjątkowym klimatem i będą trzymać w napięciu aż do samego finału. Wśród najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat, odnajdziesz trzy wyjątkowe produkcje. O czym opowiadają?     

 • "Stranger Things"

Jedną z propozycji od Netflixa, której nie można przegapić, jest serial pt. "Stranger Things". Wyjątkowa produkcja daje widzowi okazję przenieść się w historię prosto z lat osiemdziesiątych, pokazując ich niezwykły klimat. Co widzowie odnajdą w tym serialu? Nadnaturalne zjawiska, a także opowieść o przyjaźni, dorastaniu i pierwszych romansach. Akcja serialu rozgrywa się w niewielkim amerykańskim miasteczku - Hawkins. To właśnie tam żyje czwórka nastolatków: Will, Lucas, Mike oraz Dustin. Podróż przez mroczny las kończy się zaginięciem jednego z nich. Przyjaciele rozpoczynają poszukiwania. W lesie natrafiają na dziewczynkę, posiadającą moce kinetyczne.

 • "Dom z papieru"

Kolejną produkcją, która podbiła serca wielu widzów, jest "Dom z papieru". Hiszpański serial przedstawia historię grupy złodziei, którą dowodzi Profesor (Álvaro Morte). Mężczyzna planuje napad, jakiego jeszcze nie było. Uczestniczący w przedsięwzięciu ludzie nie znają swoich imion – posługują się między sobą pseudonimami. Skrupulatnie przygotowany skok wydaje się być dopracowany do perfekcji, jednak pojawiają się komplikacje.

 • "Dark"

Wciągającym serialem Netflixa z ostatnich lat jest również "Dark". Dreszczowiec, utrzymany  w klimatach science fiction, to wielowątkowa opowieść, która rozpoczyna się we współczesnych Niemczech. Akcja opowieści dzieje się w miasteczku Winden, gdzie zaginęła dwójka dzieci.

Zobacz też: Co obejrzeć na Netflixie? Najlepsze filmy i seriale

Wciągające seriale: HBO GO. Propozycje na wieczorne seanse

HBO GO również posiada kilka wciągających seriali, które nie pozwolą oderwać się od ekranu. Daj się porwać fabule trzymającego w napięciu "Czarnobyla", śledź kolejne zbrodnie w "Detektywie" i zobacz, jak poradzi sobie "Młody Papież".

 • "Detektyw"

Miłośnicy opowieści kryminalnych nie mogą przegapić "Detektywa". Wciągająca seria przedstawia sprawę tajemniczych zbrodni, mających miejsce na terenie Kalifornii. Opowieść rozpoczyna się w 1995 roku, kiedy to Rust Cohle (Matthew McConaughey) oraz Marty Hart (Woody Harrelson), zostają przypisani do prowadzenia śledztwa w sprawie brutalnego mordu. Zadanie nie jest proste – wiąże się z działalnością lokalnych kościołów, a także polityką i innymi zbrodniami.

 • "Sukcesja"

Kolejnym serialem HBO GO, który potrafi wciągnąć bez reszty, jest "Sukcesja". Amerykański dramat, opowiada historię o polityce, wielkich pieniądzach, władzy i walce o wpływy. Roy Logan (w tej roli Brian Cox), jest właścicielem wielkiej korporacji mediowej o międzynarodowym zasięgu. Mężczyzna ma przekazać firmę jednemu ze swoich dzieci. Akcja opowieści, w której widz może śledzić losy rodzinnej walki o władzę, rozgrywa się Nowym Jorku.

 • "Młody Papież"

Interesującą propozycją HBO GO jest także "Młody Papież". Jest to historia Lenny’ego Belarda (w tej roli znakomity Jude Law), pierwszego amerykańskiego papieża w historii kościoła. Mężczyzna przyjmuje imię Piusa XIII i rozpoczyna wypełnianie swojej nowej misji. Wybór młodego biskupa na Ojca Świętego wydaje się być jednak efektem działania strategii medialnej. Czy aby na pewno? Warto się o tym przekonać, rozpoczynając przygodę z tą intrygującą produkcją.

Zobacz wideo Zobacz, co warto obejrzeć w wakacje!

Wciągające seriale: ranking. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO      

Ranking wciągających seriali to najlepsze pozycje prosto od Netflixa i HBO GO. Zestawienie to pomoże Ci zorientować się, które historie z ostatnich lat zasługują na uwagę. Wybieraj z najciekawszych propozycji i śledź skomplikowane losy barwnych, świetnie wykreowanych postaci.

Ranking wciągających seriali Netflixa – te historie musisz poznać:

 1. "Stranger Things"
 2. "Dom z papieru"
 3. "Dark"
 4. "Narcos"
 5. "The Crown"
 6. "The Umbrella Academy"
 7. "Lucyfer"
 8. "Kalifat"
 9. "Jak nas widzą"
 10. "House of Cards"

Ranking wciągających seriali HBO GO - te produkcje również warto zobaczyć:

 1. "Detektyw"
 2. "Sukcesja"
 3. "Młody Papież"
 4. "Wielkie kłamstewka"
 5. "Opowieści podręcznej"
 6. "Gomorra"
 7. "Westworld"
 8. "Fargo"
 9. "Genialna przyjaciółka"
 10. "Babilon Berlin".

Zobacz też: Najlepsze seriale na Netflixie i HBO GO. Które produkcje trzeba obejrzeć?

Więcej o: