Aktorka polskiego pochodzenia wcieli się w księżną Dianę. Elizabeth Debicki zagra w "The Crown"

Elizabeth Debicki dołączyła do obsady słynnego serialu "The Crown". Jest australijską aktorką polskiego pochodzenia i wcieli się w księżną Dianę w sezonach piątym i szóstym głośnej produkcji Netfliksa. Nim dojdzie do ich premiery, będziemy mogli zobaczyć ją w kinach w filmie Christophera Nolana "Tenet".
Zobacz wideo

"The Crown" jest jednym z popularniejszych seriali Netfliksa. I choć przed nami dopiero premiera czwartego sezonu, to znamy już część obsady piątego i szóstego. Okazuje się, że Emma Corin długo nie będzie się cieszyć rolą księżnej Diany Spencer - schedę przejmie po niej Elizabeth Debicki, australijska aktorka polskiego pochodzenia.

Aktorka polskiego pochodzenia zagra księżną Dianę w "The Crown"

Elizabeth Debicki wychowała się w Australii - jej matka stamtąd właśnie pochodzi. To ojciec aktorki jest Polakiem, a Elizabeth płynnie posługuje się jego ojczystym językiem. I to jej przypadnie rola księżnej Diany. Sama aktorka podkreśla:

Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny żyją w sercach tak wielu. To dla mnie wielki przywilej i honor dołączyć do tego mistrzowskiego serialu, który mnie wciągnął bez reszty już od pierwszego odcinka.

Elizabeth Debicki już niedługo będziemy mogli zobaczyć w filmie "Tenet" w reżyserii Christophera Nolana. Wcześniej aktorka zagrała m.in. u boku Leonardo DiCaprio w "Wielkim Gatsbym" - za rolę Jordan Baker dostała nagrodę AACTA. Wystąpiła też w drugiej części "Strażników Galaktyki" czy u boku Henry'ego Cavilla w "Kryptonim U.N.C.L.E".

"The Crown" śledzi losy brytyjskiej rodziny królewskiej na przestrzeni kilku ostatnich dekad, począwszy od późnych lat 40. Na początku widzowie dowiedzieli się nieco więcej o małżeństwie królowej Elżbiety i księcia Filipa oraz okolicznościach, w jakich doszło do koronacji. W 2019 roku na platformie pojawił się sezon trzeci, który przeniósł nas w lata 50. i 60., przez co wymieniona została niemal cała obsada. Dopiero w nadchodzących sezonie czwartym pojawi się postać księżnej Diany, która urodziła się w 1961 roku - na początku zagra ją Emma Corrin. "The Crown" skończy się na szóstym sezonie. Wiemy, że to Imelda Stauton wcieli się w nich w królową Elżbietę, a w księcia Filipa Jonathan Pryce.

Więcej o: