Netflix: 10 najlepszych polskich seriali i filmów na platformie

Na Netflixie znaleźć można także nasze, rodzime produkcje. Wśród nich takie tytuły, jak ''Rojst'' czy ''Znaki''. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking 10 najlepszych polskich seriali i filmów, które są dostępne na Netflixie.

Polskie seriale na Netflixie

Netflix z miesiąca na miesiąc zdobywa nowe, szersze grono widzów. Elastyczna oferta, nowości kinowe i serialowe, dostępność biblioteki na wielu urządzeniach sprawia, że coraz więcej osób wybiera ofertę tej platformy. Niestety jak dotąd znalazł się na niej tylko jeden oryginalny serial polskiej produkcji, jakim jest "1983" w reżyserii Agnieszki Holland. W serwisie możemy znaleźć kilka innych polskich seriali, dzięki temu, że platforma wykupiła odpowiednią licencję. Poniżej przedstawiamy listę polskich seriali na Netflixie, które warto obejrzeć. 

Zobacz też: Netflix: nowości w sierpniu. Premiera 5 sezonu Lucyfera już 21 sierpnia

Netflix: polskie seriale. Top 5

Polskie seriale, które trafiły do serwisu Netflix to te wyprodukowane przez AXN lub Showmax. Dzięki dobrej współpracy między tymi podmiotami widzowie mogą w dowolnej chwili obejrzeć wiele ciekawych, rodzimych produkcji. Oto subiektywny wybór najlepszych 5 polskich seriali, które znajdziesz na platformie:

 • "1983" (2018), reż. A. Holland

Pierwsza polska oryginalna produkcja Netflixa. Oczekiwania były wobec niej bardzo duże, ale wypadła delikatnie mówiąc średnio. Przedstawia ona alternatywną historię, według której Polska pozostała krajem komunistycznym. Student prawa - grany przez Macieja Musiała - razem z oficerem śledczym odkrywają spisek, w wyniku którego utrzymano żelazną kurtynę i reżim w Polsce.

 • "Znaki" (2018) reż. J. Miszczak

Serial AXN opowiada o społeczności zamieszkującej urokliwe miasteczko w Górach Sowich, gdzie przybywa nowy komisarz policji. Ma on za zadanie rozwikłać sprawę śmierci studentki. Kryminalny wątek rozwija się przez cały pierwszy sezon liczący 8 odcinków, z których wszystkie dostępne są na platformie. Od niedawna dostępny jest także drugi sezon serialu.

 • "Rojst" (2018) reż. J. Holoubek

Produkcja Showmax przenosi nas do okresu PRL, a konkretnie roku 1984. 5-odcinkowa seria pokazuje kulisy dziennikarskiego śledztwa, które ujawnia jak funkcjonował komunistyczny świat. Atutem serialu są świetne role Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika. 

 • "Ultraviolet" (2017) reż. J. Komasa

Ta wspólna produkcja AXN, Polsatu oraz Opus TV to kolejny polski kryminał dostępny na Netflixie. Opowiada on o kobiecie, która po kilku latach wraca z Londynu do Łodzi. Tu staje się świadkiem śmierci dziewczyny. Nie może pogodzić się z szybkim zamknięciem śledztwa, dlatego dołącza do grupy internetowych detektywów ''Ultraviolet'', którzy na własną rękę rozwiązują zagadki kryminalne.

 • "Zbrodnia" (2014) reż. G. Zgliński, S. Fabicki

Kolejny serial AXN o kryminalnej fabule. Akcja ma miejsce na Półwyspie Helskim, gdzie urlop spędzają główni bohaterowie. Ich spokój burzy tajemnica z przeszłości. Serial wyróżnia się doskonałymi kreacjami Magdaleny Boczarskiej, Wojciecha Zielińskiego i Joanny Kulig. 

Polskie filmy na Netflixie: top 5

Na Netflixie można znaleźć także najlepsze polskie produkcje filmowe, które jeszcze niedawno gościły na ekranach kinowych. Oto 5 propozycji polskich filmów na platformie, które warto obejrzeć

 • "Twój Vincent" (2017), reż. D. Kobiela

Życie Van Gogha zostało przedstawione w nowatorski sposób - za pomocą animacji stworzonych na podstawie jego obrazów. Niespotykana dotąd konwencja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony widzów i krytyków - film otrzymał nominację do Oscara.

 • "Mowa ptaków" (2019), reż. X. Żuławski

Historia polonisty, który po stracie pracy poszukuje dla siebie nowego miejsca na świecie. Jest to ciekawa opowieść, która zwraca uwagę na ważne aspekty życia ludzkiego: ojcostwo, przyjaźń, umiejętność budowania swojego życia.

Ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk. Obraz ma mroczny, nieodgadniony charakter. Giną myśliwi. Kto się na nich zasadza? Na odbiór filmu wpływa także świetna rola Agnieszki Mandat oraz Jakuba Gierszała.

 • "Bogowie" (2014), reż. Ł. Pałkowski

Filmowa biografia Zbigniewa Religi to obraz, który od lat zachwyca widzów. ''Bogowie'' opowiadają o ludziach, którzy podjęli nadludzki wysiłek, aby pchnąć polską medycynę na najwyższy światowy poziom. Nie uniknęli przy tym wielu przeszkód. Doskonała kreacja Tomasza Kota to dodatkowy element przemawiający za tym, że jest to wyjątkowa produkcja.

Film Smarzowskiego to dzieło brutalne i trudne w odbiorze. Pokazuje prawdę o rzezi wołyńskiej w każdym najmniejszym calu. Choć poruszana tematyka jest bardzo przykra i przytłaczająca, to nie sposób nie docenić tego jak szczegółowo i wiernie oddany został przez reżysera i obsadę obraz tamtych dni.

Zobacz też: Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO

Inne polskie seriale na Netflixie

Oto lista innych polskich seriali, które możemy obejrzeć na Netflixie:

 • ''Cztery poziomo'' (2014), reż. Konrad Niewolski
 • ''Egzorcysta'' (2017), reż. Bartosz Walaszek
 • ''Kobiety mafii'' (2018), reż. Patryk Vega
 • ''Botoks'' (2018), reż. Patryk Vega
 • ''Przytul mnie'' (2017), reż. Mateusz Jarmulski
Zobacz wideo Zobacz co jeszcze warto obejrzeć w te wakacje
Więcej o: