Lucyfer: 5 sezon. Co nas czeka w nowych odcinkach? Kiedy premiera?

Piekielnie przystojny Lucyfer Morningstar powraca w 5 sezonie! Już niedługo fani nadawanego na platformie Netflix serialu "Lucyfer" dowiedzą się, jak w kolejnych odcinkach potoczą się losy bohaterów. Kiedy będzie premiera 5 sezonu "Lucyfera"?

Lucyfer 5 sezon: kiedy premiera?

Ze względu na pandemię koronawirusa nastąpiło opóźnienie w emisji 5 sezonu ''Lucyfera''. Zamiast 6 czerwca premiera będzie miała miejsce 21 sierpnia 2020 roku. Sezon ten zostanie jednak podzielony na dwie części. Pierwszych 8 (z 16) odcinków pojawi się na Netflixie właśnie 21 sierpnia, natomiast data premiery kolejnych 8 jest jeszcze nieznana. Spekuluje się, że będzie to początek 2021 roku.

Zobacz też: The Umbrella Academy: sezon 2 już dostępny na Netflixie

''Lucyfer'': co się wydarzy w 5 sezonie?

W finałowym odcinku 4 sezonu Lucyfer Morningstar wrócił do piekła. Na ile była to decyzja podyktowana koniecznością okiełznania demonów, a na ile ucieczka od rodzącego się uczucia do pani detektyw Chloe Decker (Lauren German) i słabnięcia jego diabelskich mocy w jej obecności? Nie martwmy się jednak, że nie zobaczymy już Lucyfera (Tom Ellis) na Ziemi. Niejako w jego zastępstwie pojawi się jego brat bliźniak Michael (również Tom Ellis). W oficjalnym zwiastunie możemy zobaczyć, że podający się za Lucyfera Michael ma zamiar nie tyle zniszczyć, co odebrać życie, które jego brat-bliźniak prowadził wśród ludzi. Prawdopodobnie Michael wda się również w romans z Chloe. Co ciekawe, jeden z odcinków będzie musicalem utrzymanym w stylu starego Hollywood. Być może dowiemy się jak wyglądała przeszłość Lucyfera oraz początki jego znajomości z równie piekielną Maze. Zobaczymy również bitwę braci. Pytanie tylko, kto ją wygra? Z pewnością można powiedzieć, że w 5 sezonie nie zabraknie gorących jak piekło emocji.

''Lucyfer'' - fabuła serialu

Serial ''Lucyfer'' powstał jako adaptacja komiksu pod tym samym tytułem, którego autorami są Neil Gaiman oraz Sam Kieth. Jak wygląda fabuła produkcji? Władca Piekła, upadły anioł Lucyfer, znudzony karaniem grzeszników postanawia opuścić piekło i udać się w bardziej interesujące miejsce, czyli do współczesnego Los Angeles. Przybiera postać przystojnego, ciemnowłosego mężczyzny mówiącego z brytyjskim akcentem. W LA wraz z demonicą Mazikeen ''Maze'' (Lesley-Ann Brandt) prowadzi nocny klub ''Lux'' i jak na prawdziwego diabła przystało jest pełnym uroku, prawdziwym hedonistą. Po tajemniczej śmierci zaprzyjaźnionej z nim młodej kobiety, wraz z prowadzącą śledztwo detektyw Chloe Decker stara się znaleźć mordercę. Z czasem Lucyfer zostaje konsultantem cywilnym LAPD, zaś w pracy pomagają mu jego nadprzyrodzone moce: niezwykła siła, odporność na zranienie, nieśmiertelność, super refleks, chrono- i telekineza, umiejętność teleportacji, olbrzymia wiedza czy możliwość zmiany formy.

Lucyfer potrafi także nakłonić ludzi do ujawnienia swoich najgłębszych pragnień i tajemnic. Jedyną odporną na jego moce jest Chloe, co niesamowicie go intryguje. Również wyłącznie ona jest w stanie fizycznie zranić Szatana. Z biegiem wspólnie spędzonego czasu między nimi nawiązuje się więź oraz uczucie. Czyżby diabeł, powszechnie znany jako uosobienie zła był zdolny do odczuwania czystej miłości? Czy związek człowieka z nieśmiertelnym Lucyferem ma jakiekolwiek szanse na happy end?

Zobacz wideo Zobacz zwiastun 5 sezonu "Lucyfera"!

Lucyfer: Tom Ellis. Czy aktor wystąpi również w kolejnym sezonie ''Lucyfera'' ?

Tom Ellis, którego mogliśmy oglądać zarówno w wielu brytyjskich, jak i amerykańskich produkcjach znakomicie pasuje do roli współczesnego władcy Piekła. Lucyfer w jego wykonaniu jest ekscentryczny, szarmancki, pewny siebie, cechuje go również wyrafinowane poczucie humoru. Obsadzenie w tej roli Toma Ellisa, nie tylko przystojnego, ale również utalentowanego aktora, było strzałem w dziesiątkę.

Fanów granego przez Ellisa, tytułowego Lucyfera, mogły zaniepokoić pogłoska, że zrezygnował on z udziału w 6 sezonie. Jak spekulowano, aktora miałby zastąpić Ian Somerhalder, znany między innymi z serialu ''Pamiętniki Wampirów''. Tom Ellis ostatecznie przedłużył swoją umowę z Netflixem i to jego zobaczymy w finałowym sezonie.

Zobacz też: ''Kraina Lovecrafta'' - propozycja do obejrzenia na koniec lata. O czym jest serial?

Więcej o: