Netflix: ''Lucyfer''. Już dziś premiera 5 sezonu!

21 sierpnia premiera 5 sezonu ''Lucyfera''. Nowa seria zacznie się w piekle - czy później będzie już tylko ciekawiej? Poznaliśmy zwiastun, wiemy już nieco na temat nowych postaci i wątków, które się pojawią.

''Lucyfer'' sezon 5. Premiera dzisiaj

Fani jednego z najbardziej gorących tytułów, jakie doczekają się premiery w wakacje 2020, mają podwójne powody do zadowolenia. Nowe odcinki powracają już dzisiaj, ale dodatkowo każdy z nich będzie nieco dłuższy, niż dotychczas. Niektóre z nich będą liczyły sobie nawet do 60 minut. Łącznie wyemitowanych zostanie 16 odcinków. Pierwsze osiem spośród nich pojawi się na Netflixie już w piątek 21 sierpnia. Nie wiadomo kiedy widzowie będą mogli obejrzeć kolejne części 5 sezonu. Można spotkać się z opinią, że należy ich oczekiwać najwcześniej na początku 2021 roku. Okazało się bowiem, że zdjęcia zostały przerwane z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i nie wiadomo kiedy zostaną wznowione. Prawdopodobnie finał sezonu 5 zmieni się w stosunku do pierwotnych zamierzeń, bo zamówiona została już kolejna seria przygód przystojnego Lucyfera. 6 sezon ma mieć charakter finałowy. Data jego premiery również może być podana tylko przypuszczalnie. Jeśli nic złego się nie wydarzy - możliwe, że będzie to początek 2022 roku. Wszystko zależy jednak od tego, czy będzie możliwość nakręcenia kolejnych odcinków.

Zobacz też: Netflix: nowości w sierpniu. Premiera 5 sezonu Lucyfera już 21 sierpnia

''Lucyfer'' serial Netflixa. Co podpowiada nam zwiastun?

Pojawienie się zwiastuna 5 sezonu ''Lucyfera'' wprowadziło niemałe zamieszanie. Lucyfer, który znów zjawił się na ziemi, wydaje się być zupełnie inny - zdziwionym jego zachowaniem współbohaterom przedstawia jako ''Lucyfer 2.0''. Niebawem okazuje się, że powrócił jego brat, Michael. Jakie konsekwencje z tego wynikną? Częściowo dowiemy się z pierwszych ośmiu odcinków 5 serii serialu

Zobacz wideo Zobacz zwiastun najnowszego sezonu "Lucyfera"!

''Lucyfer'' serial: fabuła 5 sezonu 

Powrót Lucyfera do piekła zakończył 4 sezon popularnego serialu. Jednocześnie w zawieszeniu pozostał wątek miłości, która połączyła przystojnego diabła z piękną Chloe Decker (Lauren German). Kluczowym wątkiem kolejnego sezonu będzie pojawienie się Michaela na Ziemi. Brat bliźniak (obaj grani przez Toma Ellisa) uczyni wiele, aby namieszać w świecie, który pozostawił po sobie Lucyfer. Prawdopodobnie zechce również odebrać mu Chloe. Jakim rezultatem zakończą się zmagania braci? Kolejne odcinki 5 sezonu powinny wiele w tej kwestii zdradzić.

Interesujące, że jeden z odcinków będzie utrzymany w klimacie musicalu noir. Jego fabuła rozegra się w latach 40. Musicalowe wątki mają powrócić również w 10 odcinku. W nowym sezonie ma być także zdecydowanie więcej scen z samego piekła, chociaż widzowie przeniosą się też do nieba. Przedstawi im się wreszcie, grany przez Dennisa Haysberta, sam Bóg. 

Znamy również tytuły kolejnych odcinków 5 sezonu. W przypadku 8 pierwszych części, które pojawią się 21 sierpnia, będą to:

  1. "Really Sad Devil Guy"
  2. "Lucifer! Lucifer! Lucifer!"
  3. "¡Diablo!"
  4. "It Never Ends Well for the Chicken"
  5. "Detective Amenadiel"
  6. ''BluBallz"
  7. "Our Mojo"
  8. "Spoiler Alert"

Kto z głównych bohaterów umrze w 5 sezonie ''Lucyfera'' Netlixa?

Już pół roku przed premierą w internecie zaroiło się od spekulacji co do prawdopodobnej śmierci jednego z głównych bohaterów w 5 sezonie ''Lucyfera''. Wszystko przez ujawnienie zdjęcia, na którym Lucyfer i Amenadiel (D. B. Woodside) pochylają się nad czyimś grobem. Pojawiły się liczne głosy - niektórzy spośród fanów obstawali przy tezie, że może chodzić nawet o piękną Chloe Decker. Pamiętajmy jednak, że w przeszłości pojawiały się nawet przypuszczenia, że najgorsze spotka samego Lucyfera - choćby przed 4 sezonem serialu. Być może zdjęcie miało za zadanie ożywić dyskusje wśród wiernych fanów ''Lucyfera''.

''Lucyfer'' - fabuła serialu

Serial ''Lucyfer'' opowiada o losach niezwykle przystojnego władcy piekła, który znudził się swoimi dotychczasowymi zajęciami i postanowił przenieść się do współczesnego Los Angeles. Jak na diabła i hedonistę przystało - wraz z demonicą Maze prowadził w ''mieście aniołów'' klub nocny ''Lux''. Chęć wyjaśnienia morderstwa swojej przyjaciółki łączy go z piękną detektyw Chloe Decker. Od tej pory pomaga jej stale, wykorzystując nadprzyrodzone moce. Okazuje się jednak, że kobieta jako jedyna jest na nie odporna - rodzi się między nimi przyjaźń i miłość. Jaki będzie finał historii?

Zobacz też: Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO

Więcej o: