Michał Olszański nie poprowadzi już "Magazynu Ekspresu Reporterów". TVP odsuwa go po 21 latach

Jak dowiedział się portal WirtualneMedia.pl, Michał Olszański został z dnia na dzień odsunięty od programu "Magazyn Ekspresu Reporterów". Dziennikarz prowadził go w TVP od 21 lat. W rozmowie z WirtualneMedia.pl Olszański powiedział, że nie będzie miał okazji pożegnać się na antenie i podziękował widzom.
Zobacz wideo

Według informacji podawanych przez WirtualneMedia.pl, w poniedziałek Michał Olszański został w trybie nagłym odsunięty od prowadzenia programu "Magazyn Ekspresu Reporterów". Nadawany od 1999 roku format prezentował reportaże interwencyjne - Olszański był z nim związany od samego początku. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, nowym prowadzącym "Magazyn Ekspresu Reporterów" będzie Mirosław Rogalski.

Zobacz też: Jarosław Jakimowicz dostał kolejny program w TVP Info. Prowadzi go z Magdaleną Ogórek >>

"Magazyn Ekspresu Reporterów" bez Michała Olszańskiego. "Jestem przekonany, że wspólnie czyniliśmy dobro"

- Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże - powiedział portalowi WirtualneMedia.pl Michał Olszański i dodał:

Jestem przekonany, że wspólnie czyniliśmy dobro, dając ludziom nie tylko nadzieję ale po prostu pomagając im w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów. Słowa podziękowania i uznania kieruję także do reporterów, którzy są solą tego programu. Jesteście elitą dziennikarstwa, służycie prawdzie i ludziom. To dzięki Wam ten program przez lata był oglądany, szanowany i oczekiwany. Oby tak było dalej, niestety już bez mojego udziału. Kto wie, może jeszcze się zobaczymy? Dziękuję za te 21 lat wtorkowych spotkań.

W 2019 roku TVP zrezygnowała z Olszańskiego jako współprowadzącego "Pytanie na śniadanie". Dziennikarz pracował tam przez dziesięć lat. - Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - mówił wtedy dziennikarz.

Wiosną tego roku Olszański sam podjął decyzję o odejściu z radiowej Trójki, z którą był związany od 1995 roku. W latach 2000-2001 był dyrektorem programowym stacji. Zajmował się przede wszystkim tematyką sportową, współprowadził audycje "Potrójmy o sporcie", "Trzeci wymiar sportu" i "Trzecią stronę medalu". Jego głos można było usłyszeć także w audycji "Godzina prawdy". - Bezpośrednie uderzenie i zarzucenie Markowi Niedźwieckiemu manipulacji to jest moment, w którym trzeba zareagować. Te oskarżenia rzucane przeciwko niemu i Bartkowi Gilowi, posądzanie ich o manipulowanie głosami to obrzydliwość - podkreślił Olszański. 

Zobacz też: Michał Olszański kończy z Trójką. "Oskarżenia wobec Niedźwieckiego i Gila to obrzydliwość" >>

Więcej o: