HBO na wrzesień. Polityczne bagno, trudy dorastania i mnóstwo kinowych hitów

Wakacje się kończą, ale to nie oznacza, że w HBO skończą się filmowo-serialowe atrakcje. Wręcz przeciwnie - wrzesień dostarczy widzom nie lada emocji. Będą wzruszenia, dawka trzymających w napięciu dokumentów, kawał akcji i świetne tytuły dla najmłodszych. Jest na co czekać!
Zobacz wideo

Trudno żegnać się z wakacjami - to prawda stara jak świat i doskonale wszystkim znana. Na osłodę zbliżającego się z impetem końca lata HBO przygotowało w swoim repertuarze mnóstwo pozycji na coraz chłodniejsze wieczory (i nie tylko). Fani dokumentów znajdą coś dla siebie wśród takich tytułów jak m.in. "Bagno", "Mamy to na taśmie" i "Stockton". Do łez rozbawi was "Marsz weselny", zaś w nostalgiczny klimat wprowadzi serial "Tacy właśnie jesteśmy". Jak zawsze nie zabraknie też kinowych przebojów.

Zobacz też: "Kraina Lovecrafta". Serial HBO przed premierą od krytyków Rotten Tomatoes ma 100 procent >>

"Tacy właśnie jesteśmy". Wrażliwość "Tamtych dni, tamtych nocy" w serialu

Opowieść o dwójce amerykańskich dzieciaków mieszkających w bazie wojskowej USA we Włoszech. Serial mówi o przyjaźni, pierwszej miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości, jednocześnie pokazując całą paletę radości i trosk związanych z byciem nastolatkiem. Produkcja przedstawia historię, która mogłaby się wydarzyć w każdym miejscu na świecie, ale w tym przypadku rozgrywa się w małym kawałku Ameryki we Włoszech.

Nominowany do Oscara Luca Guadagnino ("Tamte dni, tamte noce") po raz pierwszy przenosi swój wyjątkowy styl kinowy do telewizji w ośmioodcinkowym serialu HBO. W głównych rolach występują zdobywczyni Złotego Globu Chloë Sevigny ("Nie czas na łzy"), Jack Dylan Grazer ("Mój piękny syn"), Alice Braga ("Miasto ślepców"), Jordan Kristine Seamón oraz Spence Moore II (serial "Nauki niezbyt ścisłe").

 

"Bagno". Ciężko jest lekko żyć w Waszyngtonie

Film dokumentalny zaglądający za kulisy waszyngtońskiej polityki, którego bohaterami są trzej republikańscy kongresmeni. Za reżyserię dokumentu odpowiedzialni byli Morgan Pehme oraz Daniel DiMauro, znani dzięki serialowi dokumentalnemu Brudna forsa.

Dokument HBO śledzi poczynania trzech republikańskich kongresmenów – Matta Gaetza, Thomasa Massiego oraz Kena Bucksa – którzy podjęli wyzwanie Donalda Trumpa dotyczące tzw. "osuszenia bagna". Jednocześnie starają się zebrać fundusze na kampanie pozwalającą im na reelekcję i wsparcie Partii Republikańskiej. Film zapewnia unikatowy wstęp za kulisy prac Izby Reprezentantów podczas najważniejszych wydarzeń 2019 roku, w tym przesłuchania Muellera i działań związanych z procedurą impeachmentu prezydenta. Przedstawia też ciekawe spojrzenie na trzon amerykański instytucji demokratycznych. Obraz pokazuje Gaetza, Massiego i Bucka stąpających po cienkiej tafli lodu podczas pozyskiwania funduszy i zapewnia uczciwy pogląd na temat odurzającej natury posiadanej przez nich władzy.

"Praziomek". Nominowana do Oscara animacja o sile przyjaźni

Pan Link jest pokrytym futrem olbrzymem, który ma w sobie sporo uroku. Zmęczony samotnym życiem na północno-zachodnim Pacyfiku bohater rekrutuje nieustraszonego odkrywcę Sir Lionela Frosta, aby zabrał go w podróż w poszukiwaniu dawno zaginionych krewnych w legendarnej dolinie Shangri-La. Wraz z szukającą wrażeń Adeliną Fortnight przeżywają wiele przygód i odkrywają, że rodzinę czasami można znaleźć w najmniej oczywistych okolicznościach.

Szalona animowana komedia opowiadająca o sile przyjaźni. Pełen przygód i nawiązujący do filmów o Indianie Jonesie i powieści Juliusza Verne’a obraz zachwyca w warstwie fabularnej. Za jego reżyserię odpowiedzialny był dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Chris Butler ("ParaNorman"), a w polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Piotr Adamczyk, Krzysztof Banaszyk oraz Monika Krzywkowska. Produkcja została wyróżniona statuetką Złotego Globu. Otrzymała też nominację do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

HBO na wrzesień 2020. Lista premier

 • Gdzie indziej (Elsewhere) – mężczyzna opłakujący śmierć ukochanej żony stara się odzyskać nadmorski domek, który wcześniej do nich należał (premiera 1 września)
 • Marsz weselny: Powrót mojego chłopaka (Wedding March 5: My Boyfriend’s Back) –początkująca konsultantka ślubna odkrywa, że drużbą na pierwszym organizowanym przez nią ślubie jest jej były chłopak (premiera 3 września)
 • Sprawa Colliniego (The Collini Case) – początkujący prawnik Caspar Leinen odkrywa jeden z największych skandali prawniczy w historii Niemiec, sięgający czasów II wojny światowej (premiera 3 września)
 • Bagno (The Swamp) – film dokumentalny zaglądający za kulisy waszyngtońskiej polityki, którego bohaterami są trzej republikańscy kongresmeni (premiera 3 września)
 • Rebelia (Captive State) – kino science fiction pokazujące życie kolaborantów i dysydentów w okupowanym przez kosmitów świecie (premiera 4 września)
 • Praziomek (Missing Link) – pokryty futrem olbrzym prosi znanego odkrywcę o pomoc w znalezieniu dawno zaginionych krewnych. Statuetka Złotego Globu i nominacja do Oscara (premiera 5 września)
 • Anna – film akcji autorstwa Luca Bessona o odnoszącej sukcesy modelce, która jest tajną agentką KGB (premiera 6 września)
 • Ostrożnie z ogniem (Playing With Fire) – grupa strażaków z elitarnego oddziału musi zmierzyć się z niezwykle trudnym wyzwaniem opieki nad uratowanymi z pożaru dzieciakami (premiera 10 września)
 • Stockton (Stockton On My Mind) – film dokumentalny HBO przedstawiający sylwetkę Michaela Tubbsa, burmistrza kalifornijskiego miasta Stockton, który podejmuje próbę wprowadzenia innowacyjnych zmian w polityce społecznej miasta (premiera 10 września, HBO)
 • Odmieńcy (Freaks) – przetrzymywana w domu przez apodyktycznego ojca siedmiolatka decyduje się sprawdzić, czy rzeczywiście na zewnątrz czyha na nią jakieś niebezpieczeństwo (premiera 11 września)
 • Naprzód (Onward) – film animowany przedstawiający historię dwóch braci, którzy za pomocą magii pragną przywołać do życia swojego ojca (premiera 13 września)
 • Dzień trzeci (The Third Day) – składający się z dwóch części – "Lato" i "Zima" – miniserial HBO, który podąża za dwójką granych przez Jude Law oraz Naomie Harris bohaterów (premiera pierwszego odcinka 15 września, kolejne we wtorki)
 • Tacy właśnie jesteśmy (We Are Who We Are) – ośmioodcinkowa opowieść HBO o dorastaniu dwójki amerykańskich dzieciaków w bazie wojskowej USA we Włoszech. Za kamerą nominowany do Oscara Luca Guadagnino (premiera pierwszego odcinka 15 września, kolejne we wtorki)
 • Koszmarny wynajmujący (My Nightmare Landlord) – po zakończeniu wieloletniego związku kobieta musi zmierzyć się z podejrzaną właścicielką wynajmowanego przez nią mieszkania  (premiera 17 września)
 • Mamy to na taśmie (On The Record) – historia wpływowej producentki muzycznej Drew Dixon, która publicznie oskarżyła potentata hip-hopowego Russella Simmonsa o napaść seksualną (premiera 17 września)
 • The Grudge: Klątwa (The Grudge) – policjantka, badająca mroczną sprawę morderstwa, musi uchronić siebie i syna przed żądnym krwi demonem. Horror nawiązujący do dzieła Takashiego Shimizu "Ju-On: The Grudge" (premiera 18 września)
 • Rambo: Ostatnia krew (Rambo: Last Blood) – Sylvester Stallone powraca jako Rambo, aby po raz kolejny zmierzyć się z kolejnym trudnym zadaniem (premiera 20 września)
 • Królowe zbrodni (The Kitchen) – żony odsiadujących wyrok więzienia gangsterów pod koniec lat siedemdziesiątych zaczynają terroryzować nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen (premiera 26 września)
 • Bad Boys For Life – Will Smith i Martin Lawrence wracają jako agenci do zadań specjalnych. Kolejna część kasowego hitu z lat dziewięćdziesiątych (premiera 27 września)
Więcej o: