Kryminalny wtorek i obyczajowe niedziele. Wiemy, jakie nowe seriale jesienią pokaże TVN

Co TVN szykuje na jesień? Na prezentacji ramówki (transmitowanej online) szefowie stacji przekonywali, że chociaż w związku z pandemią pojawiły się trudności w realizacji programów, przygotowali nowości, które mają zapewnić widzom emocje. Wśród nich są cztery seriale (w tym dwa wielkie powroty: "BrzydUla" i "Usta, "Usta"). Jest też nowy spot wizerunkowy.

Edward Miszczak podkreślił, że z powodu pandemii TVN wstrzymał produkcję na trzy miesiące, a od czerwca pracuje w reżimie sanitarnym i dlatego niektóre programy będą miały premierę we wrześniu, a niektóre w październiku. - Udało nam się przygotować osiem nowości - dodał.

Nowe seriale TVN. Kryminały we wtorki i obyczajowe niedziele

Na antenę TVN po wielu latach wraca "BrzydUla" z Julią Kamińską, Filipem Bobkiem i Małgorzatą Sochą w obsadzie. - To jest najważniejszy projekt mojego życia aktualnie - mówi Julia Kamińska. - Ula jest mamą, widzowie będą mogli zobaczyć wszystkie cienie i blaski macierzyństwa - wyjawia. W kontynuacji pojawią się także nowe twarze, m.in. Magdalena Koleśnik, Karol Pocheć, Piotr Rogucki i Marcin Rogacewicz. Premierowe odcinki będą pokazywane od 5 października w TVN7, powtórki będzie można oglądać w TVN. Pierwsze pięć odcinków przedpremierowo zostanie udostępnionych w piątek, 2 października w player.pl.

Zobacz wideo BrzydUla - nowe odcinki w TVN

Drugą popularną prawie dekadę temu produkcją, której kontynuację zobaczymy jesienią, jest serial "Usta, usta" - prawie 10 lat temu w TVN można było oglądać trzy serie. Była to polska wersja realizowana na podstawie brytyjskiego przeboju. W Wielkiej Brytanii serial niedawno powrócił, i tak także stanie się w Polsce. W swoich rolach (w fabule od ostatniego odcinka mija 14 lat) pojawią się ponownie Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska, Paweł Wilczak, Wojciech Mecwaldowski i Marcin Perchuć. Powstało sześć nowych odcinków, będzie je można oglądać od 6 września w niedziele o 21:30.

Zupełną nowością jest "Królestwo kobiet". Ma to być połączenie komedii i kryminału, a w obsadzie znajdują się m.in. Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska. Królestwo Kobiet" ma być opowieścią o zupełnie różnych kobietach: byłej i obecnej żonie oraz kochance pewnego mężczyzny i tajemniczej kobiecie, także z nim powiązanej. Gdy on umiera, one w spadku zamiast majątku otrzymują firmę i długi u miejscowego gangstera. Ten tytuł zadebiutuje na antenie TVN w niedzielę 18 października o 21:30.

Królestwo kobietKrólestwo kobiet TVN/Bartek Krupa

We wrześniowe wtorki o 21:30 TVN pokaże serial "Chyłka. Kasacja", potem serial z Magdaleną Cielecką w roli głównej zastąpi "Szadź" z Aleksandrą Popławską i Maciejem Stuhrem (od 13 października). Ten pierwszy tytuł to druga odsłona opowieści o charyzmatycznej, nie kryształowej prawniczce i jej podopiecznym "Zordonie" (w tej roli Filip Pławiak). Choć to drugi sezon produkcji, scenariusz powstał na podstawie pierwszej części książkowego cyklu. Opowiada o problemach syna (granego przez Jakuba Gierszała) znanego biznesmena Piotra Langera (Artur Żmijewski), który jest oskarżony o brutalne morderstwo. 

W "Szadzi" - serialu na podstawie powieści Igora Brejdyganta, który łączy w sobie thriller i kryminał, od razu wiadomo, kto zabija. Charyzmatyczny wykładowca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar - taki właśnie jest Piotr Wolnicki (Stuhr). W serialu ważne są motywy jego postępowania. Popławska gra Agnieszkę Polkowską, policjantkę, która prowadzi śledztwo.

Z kolei na player.pl będzie można oglądać trzecią już serię ekranizacji powieści Remigiusza Mroza - "Chyłka. Rewizja". - Chyłka na dnie, która mierzy się ze swoimi demonami, słabością - tak mówi o postaci Magdalena Cielecka. - Nie ma nic do stracenia, więc ryzykuje bardzo mocno - dodaje aktorka. Chyłka straciła uprawnienia prawniczki i dużo pije, ale wygląda na to, że pokaże też pazur.

A tak wygląda jesienny spot wizerunkowy TVN:

 

Co oprócz seriali? Nowości jesieni TVN

Jesień w TVN to nie tylko serialowe nowości. "Totalne remonty Szelągowskiej" to program, w którym Dorota Szelągowska z ekipą będzie remontować mieszkania ludziom, który nie zadbali o siebie, bo dbają o innych. "LEGO Masters" to z kolei show, w którym dzięki ponad dwóm milionom klocków uczestnicy będą tworzyli niesamowite i skomplikowane konstrukcje. - To, co dzieci i dorośli potrafią zrobić z klockami Lego, to przechodzi ludzkie pojęcie - zachwalał program Miszczak.

Nowe propozycje stacji to także program "Tacy sami" - Ci, którzy mają troszkę lepiej, pomagają tym, którzy mają troszkę gorzej - tak definiuje tę propozycję Edward Miszczak, oraz docu-script "Rozwody, czyli walka o wszystko".

Więcej o: