Marcin Dorociński w serialu Netfliksa. "Czekam jak na szpilkach". Po tym zwiastunie my też

Marcin Dorociński pochwalił się zapowiedzią kolejnej zagranicznej produkcji ze swoim udziałem. Netflix w październiku pokaże serial "Gambit królowej" z hipnotyzującą Anyą Taylor-Joy w roli głównej.

W sześcioodcinkowym serialu główną rolę gra laureatka nagrody Gotham i nominowana do nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy Anya Taylor-Joy ("Split", "Glass", "Czarownica"). W zwiastunie prezentuje się tak, że trudno oderwać od niej wzrok. Marcina Dorocińskiego można zobaczyć z kolei w pierwszych sekundach klipu.

Netflix pokaże "Gambit królowej". Zobacz zwiastun

Zobacz wideo "Gambit królowej" - serial Netfliksa z Dorocińskim. Walka szachistów w czasach Zimnej Wojny [ZWIASTUN]

Serial to rozgrywająca się w erze zimnej wojny historia życia sieroty i genialnej szachistki Beth Harmon, którą poznajemy jako ośmiolatkę, by następnie prześledzić jej życie aż do wieku 22 lat, jej zmagania z uzależnieniami i drogę do tytułu najlepszej szachistki świata. Produkcja jest ekranizacją książki Waltera Tevisa.

Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank ("Godless", "Logan"), a producentem wykonawczym William Horberg ("Utalentowany pan Ripley"). Polski aktor wcieli się w geniusza szachowego i najniebezpieczniejszego rywala głównej bohaterki. Marcin Dorociński pisze:

Czekam jak na szpilkach.

My też.

To nie pierwsza zagraniczna rola Marcina Dorocińskiego. Można go było zobaczyć m.in. w duńskim filmie "Małżeńskie porachunki", niemiecko-południowoafrykańsko-polskim miniserialu "Cape Town" czy w filmie "Anthropoid", gdzie zagrał z tak uznanymi i znanymi aktorami jak Jamie Dornan, Cillian Murphy i Toby Jones. Sam temat szachistów z czasów zimnej wojny to temat nienowy dla użytkowników Netfliksa. W serwisie można oglądać film "Ukryta gra" z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem (nagrodzonym za swoją rolę Orłem).

Filmy z Marcinem Dorocińskim. Które warto zobaczyć? >>

<<Reklama>> Książka "Gambit królowej" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: