Córka prezydenta USA doczeka się serialu o sobie. Ivanka Trump w centrum uwagi

Serwis Collider podaje, że HBO pracuje nad serialem o Ivance Trump, najstarszej córce i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa. Bazą dla scenariusza będzie podcast "Tabloid: The Making of Ivanka Trump", który dogłębnie analizuje barwną (i burzliwą) przeszłość Pierwszej Córki.
Zobacz wideo

Podcast "Tabloid" to produkcja "New York Magazine" i Luminary Media, która spotkała się z ciepłym przyjęciem wielu słuchaczy. Projekt przełożenia go na serial wciąż jest na wczesnym etapie, ale według informacji zdobytych przez serwis Collider prowadząca podcast Vanessa Grigoriadis będzie producentką wykonawczą do spółki z Nickiem Hallem, byłym wiceszefem działu komediiHBO, i australijską dramaturżką Nakkiah Lui. O czym dokładnie opowie serial poświęcony Ivance Trump?

Zobacz też: Jaki będzie Donald Trump w wydaniu Brendana Gleesona? Jest teaser miniserialu "The Comey Rule" >>

Ivanka Trump główną bohaterką serialu HBO? Trwają prace

Uruchomiony w sierpniu ubiegłego roku, ośmioodcinkowy podcast daje słuchaczom wgląd w losy Pierwszej Córki USA. "Tabloid" śledzi jej historię począwszy od dzieciństwa w rozbitym domu, poprzez życie na nowojorskim świeczniku, aż do pracy u boku ojca w Białym Domu. W ramach podcastu Vanessa Grigoriadis skrupulatnie przedstawia też imprezową scenę Manhattanu w latach 80. i 90. oraz historię rodziny Trumpów, by - jak pisze Collider - "ukazać wyjątkowy obraz Ivanki i jej uprzywilejowanego wychowania".

Na potrzeby podcastu przeprowadzono wywiady m.in. z matką Ivanki, Ivaną Trump, a także przyjaciółmi rodziny Trumpów i innymi członkami wyższych sfer, którzy znają szczegóły relacji Ivanki z jej ojcem, prezydentem Donaldem Trumpem oraz jej mężem Jaredem Kushnerem, pełniącym wraz z żoną funkcję starszego doradcy prezydenta. "Tabloid" stara się odpowiedzieć m.in. na pytanie, czy polityczne ambicje ojca znacząco wpłynęły na samą Ivankę, czy też ciągle jest tą osobą, którą była przed laty. 

HBO na razie nie komentuje doniesień o powstającym serialu. 

Więcej o: