Netflix seriale kryminalne - lista najlepszych kryminałów [polskich, skandynawskich]

Kryminał to jeden z najpopularniejszych gatunków w produkcjach telewizyjnych. Netflix ma w swojej ofercie bardzo dużo seriali kryminalnych - tych popularnych i bardziej niszowych. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Seriale kryminalne Netflix - to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz. Netflix ma szeroką ofertę kryminałów, dlatego czasem trudno zdecydować się na jedną produkcję. Jakie są dobre seriale kryminalne na tej platformie? Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych kryminałów na Netfliksie, w tym produkcje polskie i skandynawskie.

Najlepsze seriale kryminalne Netflix - lista 11 popularnych produkcji

Na Netfliksie dostępnych jest wiele popularnych kryminałów. Do najpopularniejszych i najlepiej ocenianych należą następujące produkcje:

 1. "Breaking Bad" - serial skupia się na nauczycielu chemii, który dowiaduje się, że ma nowotwór w zaawansowanym stadium. Bohater, chcąc zapewnić swojej rodzinie zabezpieczenie finansowe, zaczyna na własną rękę produkować metamfetaminę.
 2. "Sherlock" - to produkcja z udziałem Benedicta Cumberbatcha. Tym razem historia niebywale inteligentnego detektywa przeniesiona jest do współczesnych czasów. Mimo pomocy najnowszych technologii nie zawsze łatwo jest rozwiązywać mu zagadki kryminalne.
 3. "Peaky Blinders" - to historia rodziny, która dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Thomas Shelby chce jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję w mieście, co może mu się udać, gdy w jego ręce wpada broń z miejscowej fabryki. Premier kraju wysyła do Birmingham komisarza policji, który ma odzyskać karabiny i "wyczyścić" miasto z gangsterów.
 4. "Narcos" - to serial o bossie narkotykowym. Pablo Escobar z przestępcy stał się niemal postacią kultową, zwłaszcza w Kolumbii, gdzie wspierał lokalnych mieszkańców.
 5. "Making a Murderer" - to serial oparty na faktach, a jego produkcja zajęła aż 10 lat. Opowiada on historię mężczyzny, który próbuje ujawnić korupcję w lokalnych organach ścigania. Zamiast tego zostaje głównym podejrzanym w morderstwie.
 6. "Kalifat" - to nowa produkcja Netfliksa. Jedną z głównych bohaterek jest agentka policji, która rozpracowuje grupę islamskich radykałów. W tym celu dociera do informatorek, które mówią jej o planowanym ataku ISIS w Szwecji.
 7. "Line of Duty" - to historia detektywa Arnotta, który nie chce tuszować sprawy przypadkowego postrzelenia niewinnego człowieka. Za karę mężczyzna zostaje przeniesiony do oddziału korupcyjnego. Serial BBC został pozytywnie oceniony przez krytyków, którzy chwalą "pozbawione złudzeń" przedstawienie brytyjskiej policji.
 8. "The Punisher" - tytułowy Punisher dokonuje zemsty na osobach, które przyczyniły się do śmierci jego żony i dzieci. Mężczyzna odkrywa jednak spisek, które przyczynia się do cierpienia niewinnych ludzi.
 9. "Mindhunter" - to historia agenta FBI, który zainteresowany psychologią rozwija się w nieznanym dotąd zawodzie - profilera. Wykorzystując analizę behawioralną mężczyzna chce jeszcze lepiej ścigać seryjnych zabójców.
 10. "Ozark" - to historia doradcy finansowego, który ucieka z rodziną do Krainy Ozark. Mężczyzna musi wyprać 500 mln dolarów, bo tyle wynosi jego dług wobec narkotykowego bossa.
 11. "Suburra" - to włoski serial kryminalny, którego akcja dzieje się w 2008 roku. Między konkurencyjnymi gangami, zlokalizowanymi w nadmorskim miasteczku niedaleko Rzymu, dochodzi do coraz częstszych konfliktów. Poza typowymi mafiosami serial pokazuje też rozgrywki między skorumpowanymi politykami i Watykanem.

Netflix - seriale kryminalne polskie

 • "Znaki" - to historia morderstwa w Górach Sowich. Na miejsce wysłany zostaje komisarz, który nie potrafi zyskać przychylności nieufnych mieszkańców.
 • "Rojst" - opowiada o dziennikarskim śledztwie. Dwóch reporterów wątpi, by policja rzetelnie rozwiązywała sprawę morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza.
 • "W głębi lasu" - to serial, który budowany jest wokół morderstwa sprzed 25 lat. Ofiarą była siostra jednego z obecnych warszawskich prokuratorów.
Zobacz wideo W głębi lasu [ZWIASTUN]

Skandynawskie seriale kryminalne

Kryminały skandynawskie uznawane są za jedne z najlepszych - czy to w wersji książkowej, czy produkcji telewizyjnej lub filmowej. Na Netfliksie znajdują się takie seriale kryminalne jak:

 • "Fallet" - historia szwedzkiej policjantki i brytyjskiego funkcjonariusza, którzy są bliscy stracenia policyjnych odznak. Muszą się wykazać i rozwiązać sprawę makabrycznego morderstwa.
 • "Karppi" - to opowieść o śledczej Sofii Karppi, która bada historię zabójstwa kobiety, powiązanej z firmą budowlaną. Policjantka zmaga się także ze swoją tragedią, do której doszło kilka miesięcy wcześniej.
 • "Ruchome piaski" - to historia uczennicy, która przeżyła strzelaninę w szkolę. 18-latka zostaje zatrzymana przez policję i oskarżona o morderstwo.
 • "The Valhalla Murders" - detektyw z Oslo wraca na Islandię, by pomóc ambitnej policjantce schwytać seryjnego mordercę. Trop podejrzanego zaczyna się od tajemniczego zdjęcia.
 • "Borderliner" - policjant, aby chronić swoją rodzinę, próbuje zatuszować sprawę morderstwa. Jego partner odkrywa jednak matactwo, a między obydwoma policjantami zaczyna się niebezpieczna walka o prawdę i przetrwanie.
 • "Case" - to historia prawnika, który przez alkoholizm stacza się na dno. Zaczyna walczyć z problemem dopiero po sprawie samobójstwa nastoletniej baletnicy. Według niego do śmierci dziewczyny przyczyniły się osoby trzecie.
Więcej o: