Netflix "Gambit królowej" - o czym jest serial z Marcinem Dorocińskim? Kiedy premiera?

"Gambit królowej" to serialowa adaptacja powieści Waltera Tevisa o utalentowanej szachistce. W produkcji Netfliksa wystąpi między innymi Anya Taylor-Joy czy Marcin Dorociński. O czym jest "Gambit królowej" i kiedy spodziewać się premiery?

Netflix niedawno opublikował pierwszy zwiastun serialu "Gambit królowej", który będzie liczył sześć odcinków. Główną bohaterką jest Beth Harmon, którą poznajemy jako ośmiolatkę wychowywaną w sierocińcu.

"Gambit królowej" - premiera

Kiedy możemy spodziewać się premiery serialu? Zgodnie z zapowiedziami Netfliksa "Gambit królowej" będzie dostępny na platformie streamingowej w piątek 23 października.

"Gambit królowej" - o czym jest serial Netfliksa?

U małej dziewczynki już we wczesnym wieku zauważono niebywały talent do gry w szachy. W książce Waltera Tevisa talent ośmiolatki odkrywa gburowaty woźny i to mimo tego, że dzieciom w sierocińcu podawane są otumaniające tabletki na uspokojenie. Po adopcji Beth będzie próbowała zbudować sobie nowe życie, ale ciężko będzie jej odciąć się od uzależnienia i innych problemów osobistych.

Zobacz wideo "Gambit królowej" - serial Netfliksa z Dorocińskim. Walka szachistów w czasach Zimnej Wojny [ZWIASTUN]

Główną rolę w serialu zagra Anya Taylor-Joy, którą można było zobaczyć w filmach takich jak "Emma", "Split" czy "Czarownica". W jedną z postaci wcieli się Harry Melling, znany z ekranizacji serii o Harrym Potterze. Akcja sześcioodcinkowego serialu ma miejsce w czasach zimnej wojny, dlatego w produkcji nie zabraknie przeciwników zza żelaznej kurtyny. Jednym z nich będzie Vasily Burgov, którego zagrał Marcin Dorociński. Reżyserem i showrunnerem produkcji jest Scott Frank, scenarzysta filmów "Logan" i "Wolverine".

Marcin Dorociński grał już w kilku zagranicznych produkcjach, m.in. w "Małżeńskich porachunkach", "Cape Town" czy "Anthropoid". Na Netfliksie znajduje się kilka filmów, w których występuje Marcin Dorocińskich. Są to: "Miłość", "Obława", "Zabawa, zabawa", "Pitbull Ostatni pies" czy serial "Ciemno, prawie noc".

<<Reklama>> Książka "Gambit królowej" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: