HBO GO. David Tennant w nowym serialu "Des". O czym opowiada? Ta historia wydarzyła się naprawdę

. "Des" to nowa, mocna propozycja od HBO GO. David Tennant, znany m. in. ze świetnej roli w serialu kryminalnym "Broadchurch", znowu pojawia się na ekranie krinalnej produkcji. Tym razem jednak, nie jako detektyw.

David Tennant. Gdzie warto go obejrzeć? 

David Tennant (właściwe nazwisko David John McDonald) urodził się 18 kwietnia 1971 w mieście Bathgate w Szkocji. Publiczności znany jest jako aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Swój kunszt zawdzięcza solidnemu wykształceniu, które zdobywał w Royal Scottish Academy Music and Drama.

Widzowie kojarzyć mogą go głównie dzięki rolom w filmach takich jak: ''Harry Potter i Czara Ognia'', gdzie zagrał Barty’ego Croucha Juniora czy ''Los Angeles bez mapy'', gdzie wcielił się w głównego bohatera Richarda. Aktor ma także w swoim dorobku wiele świetnych ról dubbingowych w filmach animowanych. 

David Tennant ma na swoim koncie również wiele ról serialowych, spośród których jedną z lepszych jest kreacja w serialu ''Doktor Who''. Otrzymał za nią w 2009 roku nominację do nagrody BAFTA Scotland w kategorii najlepsza gra aktorska w telewizji. Z kolei w 2015 roku otrzymał nagrodę w plebiscycie People's Choice w kategorii "Ulubiony aktor" za rolę w serialu ''Gracepoint''.

Jeśli lubicie komiksowe klimaty, to Netfliksowa "Jessica Jones" ze swoim antagonistą z pierwszego sezonu, w którego wcielił się właśnie David Tennant, na pewno wam się spodoba. I na koniec wisienka na torcie. Alec Hardy, zgorzkniały detektyw w "Broadchurch", którego pewnie trudno byłoby polubić w realnym świecie, ale na ekranie, trudno go nie kochać. 

Prywatnie jest żonaty od 2011 roku z Georgią Moffett, która podobnie jak on, jest aktorka. Małżonkowie wychowują dwoje dzieci: córkę Olive (ur. 2011) i syna Wilfreda (ur. 2013). 

Zobacz też: Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO

David Tennant: "Des". O czym opowiada nowy serial HBO GO?

W połowie września na ekrany trafił miniserial "Des". W Wielkiej Brytanii wyemitowała go telewizja ITV, natomiast polscy widzowie mogą go obejrzeć za pośrednictwem HBO GO, które udostępniło wszystkie trzy odcinki kolejno: 15, 16 i 17 września. David Tennant w nowym serialu wcielił się w postać seryjnego mordercy, Dennisa Nilsena, który odpowiada za mord na kilkunastu osobach. Trzyczęściowy serial oparty jest na książce Briana Mastersa "Killing for Company". 

"Des" przedstawia prawdziwą historię seryjnego mordercy, który w latach 1978-1983 zamordował kilkunastu chłopców i młodych mężczyzn we własnym mieszkaniu. Sprawa nie zostałaby wykryta, gdyby nie przypadek - w zapchanych rurach odkryto fragmenty ciał i kości. Na miejscu pojawił się wówczas detektyw Peter Jay. Dzięki działaniom policji udowodniono, że szczątki należą do ofiar seryjnego zabójcy. Jak się okazało w toku śledztwa - Nilsen trzymał ciała w swoim mieszkaniu i dopuszczał się kanibalizmu.

Fabuła serialu skonstruowana jest w interesujący sposób. Własny punkt widzenia dotyczący przedstawianych wydarzeń prezentują: Dennis Nilsen, detektyw Peter Jay i biograf Brian Masters. W odcinkach zobaczymy zarówno w jaki sposób dochodziło do zbrodni, jak również to w jaki sposób działała policja i sądy brytyjskie wobec tej mrożącej krew w żyłach zbrodni. 

Za realizację serialu "Des" odpowiada Lewis Arnold. Oprócz Davida Tenneta na ekranie możemy zobaczyć również Daniela Mays'a (detektyw Peter Jay) i Jasona Watkinsa (jako Brian Masters). 

 

HBO GO. "Des". Opinie o serialu

Serial "Des" zbiera bardzo dobre opinie na tydzień po premierze. Widzowie podkreślają wyjątkowy klimat produkcji i kapitalne role trzech głównych bohaterów. Na minus może działać długość serialu, która wymogła na twócach skrótowe przedstawienie całej historii, którą chciałoby się poznać zdecydowanie dokładniej. Jeśli szukacie serialu do pochłonięcia w jeden dzień, wyboru "Des" na pewno nie pożałujecie. A David Tennant jest w tej roli kapitalny! 

Zobacz też: Netflix seriale kryminalne - lista najlepszych kryminałów polskich i skandynawskich

Więcej o: