Meghan i Harry zawarli umowę z Netfliksem. Już szykują seriale i dokumenty

Variety potwierdziło informację, że książę Harry i Meghan Markle podpisali wieloletni kontrakt z Netfliksem. Książęca para, która niedawno odcięła się finansowo od brytyjskiej rodziny królewskiej, wyprodukuje filmy dokumentalne, fabularne, seriale oraz programy dla dzieci.
Zobacz wideo

Po Baracku i Michelle Obamach nadszedł czas na współpracę kolejnej słynnej pary z Netfliksem. Po tym, jak pół roku temu książę Harry i księżna Meghan zdecydowali się na finansową niezależność od rodziny królewskiej, podjęli się pracy producentów filmowych. We wspólnym oświadczeniu napisali, że "poprzez pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami (...) skupimy się na tworzeniu treści, które informują, ale także dają nadzieję".

Zobacz też: Obamowie pracują z Netfliksem. Barack wchodzi podziemnym tunelem, ale jest z nim "zaskakująco normalnie" >>

Meghan i Harry wyprodukują treści dla Netfliksa. "Chcemy pokazywać historie w wiarygodnym obiektywie"

Jak czytamy w serwisie Variety, Meghan i Harry będą się skupiać na tworzeniu różnorodnych produkcji związanych z historiami i sprawami bliskich ich sercom, jak np. tymi, którymi zajmie się ich nowo utworzona organizacja non-profit Archewell. Kilka projektów jest już w przygotowaniu - trwają prace nad dokumentalnym serialem przyrodniczym oraz serialem animowanym poświęconym inspirującym kobietom.

"Dla nas, jako świeżo upieczonych rodziców, ważne jest dla nas również tworzenie inspirujących programów familijnych, podobnie jak pokazywanie historii w prawdziwym i wiarygodnym obiektywie" - oświadczyła para książęca. "Cieszymy się, że możemy współpracować z Tedem i zespołem Netfliksa, którego bezprecedensowy zasięg pomoże nam udostępniać wpływowe treści, które prowokują do działania".

Do tej pory zarówno Meghan, jak i Harry mieli sporo okazji, żeby sprawdzić się przed i za kamerą. Zanim Markle poślubiła księcia, grała jedną z głównych ról w serialu "W garniturach". Niedawno przyjęła zaproszenie Disneya do nagrania narracji do przyrodniczego dokumentu "Elephants". Z kolei Harry przygotowuje wraz z Oprah Winfrey serię dotyczącą zdrowia psychicznego dla Apple TV+. Wcześniej współpracował z twórcami dokumentu Netfliksa "Rising Phoenix", który opowiada o igrzyskach paraolimpijskich i ich globalnym wpływie. Kwota, na jaką opiewa zawarty przez książęcą parę nowy kontrakt ze streamingowym gigantem, nie została podana do wiadomości publicznej.

Więcej o: