Edward Mikołajczyk nie żyje. Prowadzący "Studio 2" miał 79 lat

Nie żyje Edward Mikołajczyk - dziennikarz, wieloletni pracownik Telewizji Polskiej, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Miał 79 lat.

Edward Mikołajczyk zmarł we wtorek 8 września w wieku 79 lat. Dziennikarz znany był przede wszystkim z roli prowadzącego program "Studio 2", który był nadawany od 1974 do 1983 roku na antenie Telewizji Polskiej.

Kim był Edward Mikołajczyk?

Edward Mikołajczyk urodził się 20 października 1940 roku w Czechowicach. W 1964 roku ukończył studia filologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w latach 1974-75 studiował w Zaocznym Wyższym Studium Zawodowym Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Z telewizją związał się w latach 70. W późniejszym okresie pracował  m.in. w służbie dyplomatycznej w Jugosławii, był także rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. W 2002 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju Telewizji Polskiej".

Więcej o: