"Król". Canal+ przedstawia bohaterów swojej nowej superprodukcji

"Król" to najnowszy serial ze stajni Canal+, który powstał na podstawie poczytnej powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Autor był też współtwórcą dialogów, a za reżyserię odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński. Już na pierwszym zwiastunie było widać, że produkcja zrealizowana została z wyjątkową dbałością o szczegóły. Teraz dowiadujemy się dokładniej, kim są główni bohaterowie serialu.
Zobacz wideo

Czytelnicy powieści Szczepana Twardocha fabułą serialu zrealizowanego przez Canal+ zaskoczeni nie będą. Dla porządku jednak przypomnijmy, że akcja została osadzona w przedwojennej Warszawie, a konkretnie w roku 1937. Głównym bohaterem jest Jakub Szapiro - żydowski bokser z klubu Makabi, prawdziwy ulubieniec publiczności i ulicy, który jest przy okazji głównym pomocnikiem Kuma Kaplicy - tego gra Arkadiusz Jakubik. To on rządzi gangiem, który trzęsie miastem. Szapiro (w tej roli Michał Żuławski) załatwia dla niego takie sprawy, jak wyłudzanie haraczy od biednych i bogatych czy zabójstwa na zlecenie.

Canal+ przedstawia bohaterów nowej superprodukcji "Król"

I właśnie zabójstwo, którego dokonał Szapiro łączy go z pierwszym bohaterem serialu, którego przedstawia bliżej Canal+. Mosze Bernsztajn to syn człowieka, którego Jan "Kum" Kaplica kazał zamordować Jakubowi Szapiro. Ostatecznie bokser postanawia zaopiekować się pochodzącym z ubogiej rodziny chłopakiem i zostaje jego mentorem. W książce to właśnie on wprowadza nas w całą historię. W serialu w tę ważną postać wcielił się Kacper Olszewski. O przygotowaniach do roli opowiedział w poniższym wywiadzie:

 

Ich relacja jest ważna. Szapiro ma ambicję, by kiedyś przejąć władzę od Kuma i zostać królem miasta. I wychowuje Moszego na swojego pomocnika. Póki co jest jednak królem życia, który angażuje się w powikłane relacje z trzema różnymi kobietami. Jedną z nich, jego kochankę Ryfkę Kij, zagra Magdalena Boczarska. Nie znaczy to, że zapomina o swoich ambicjach. Kiedy pod jego opiekę trafia młody chłopak imieniem Mosze, typuje go nawet na swojego następcę i zaczyna w tym kierunku szkolić. Uknuty przez przeciwników Szapiro spisek może jednak zmienić nie tylko układ władzy w Warszawie, lecz wpłynąć na cały kraj. Jakub będzie musiał stoczyć na ulicach miasta decydującą walkę o władzę.

Poza Michałem Żurawskim, Magdaleną Boczarską, Arkadiuszem Jakubikiem i Kacprem Olszewskim w obsadzie znaleźli się też: Borys Szyc, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak, Aleksandra Konieczna, Mikołaj Kubacki, Piotr Pacek, Marcin Pempuś, Krzysztof Pieczyński, Aleksandra Pisula, Andrzej Seweryn, Andrzej Szeremeta, Bartłomiej Topa, Masza Wągrocka, Paweł Wolak oraz Piotr Żurawski. Dodajmy na marginesie, że Andrzej Seweryn sam wcześniej zagrał w teatralnej adaptacji powieści Szczepana Twardocha.

Więcej o: